Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze zaprasza na VI Turniej Tenisa Stołowego z cyklu Grand Prix. Będą to zarazem ostatnie zawody o Puchar Prezydenta, które ostatecznie wyłonią zwycięzce. Tradycyjnie impreza odbędzie się w sali sportowej przy ulicy Urszuli 22. Start o godzinie 10:00, 2 kwietnia. Zapisy już od 9:30.

Już w najbliższy weekend w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbędzie się druga edycja Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym. W imprezie zapowiedziało udział ponad 80 zawodników i zawodniczek z Czech, Japonii, Litwy, Słowacji oraz 10 polskich klubów. Impreza potrwa do niedzieli. Zapraszamy do Drzonkowa. W załączniku szczegółowy plan zawodów.

W dniach 18-19 marca 2017 na obiektach ZKS Gwardia w Zielonej Górze, odbyły się zawody strzeleckie upamiętniające sylwetkę zawodnika później szkoleniowca i sędziego – przedwcześnie zmarłego Ireneusza Jagodzińskiego.

Już w najbliższy piątek 24 marca zielonogórzanie rozegrają kolejny mecz w Lotto Superlidze. Tym razem wybiorą się do Torunia na spotkanie z KST Energą Manekin. Pojedynek będzie miał bardzo duże znaczenie dla układu w dolnej części tabeli.

W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego zakończyła się druga edycja pucharu Polski juniorów młodszych w kategoriach U17 i U15. W zawodach wystartowało 152 zawodników i zawodniczek z 19 polskich klubów. Z zawodników ZKS-u Drzonków najlepiej zaprezentował się Gerard Machel, który w kategorii U17 zajął trzecie miejsce. Wśród dziewcząt U17 tuż za podium zawody ukończyła Nikola Horbacz. W młodszych kategoriach zawodnicy ZKS-u zajęli odleglejsze miejsca.

Kolejne wysokie zwycięstwo Stelmetu BC w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego. Po środowej zdecydowanej wygranej nad Polpharmą, zielonogórzanie nie dali szans ekipie AZS-u Koszalin, pokonując gości 79:60. Najlepszym strzelcem biało-zielonych okazał się Karol Gruszecki - 19 punktów.

Niestety w dniu dzisiejszym drużyna Zks-u Drzonków nie spełniła oczekiwań kibiców, przegrywając ze zdecydowanym faworytem rozgrywek 3:1.

Jak co roku w Rawiczu odbyły się „Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski” w konkurencjach pneumatycznych. Zawody te są pierwszą okazją w tym roku do rywalizacji najmłodszych strzelców na wyjeździe. W związku z tym „Gwardziści” licznie obstawili tegoroczną edycję. Do rywalizacji przystąpiło aż 41 zawodników naszego klubu, w tym 13 młodzików, 22 juniorów młodszych i 6 zawodników starszych kategorii. Rozegrano osiem konkurencji w formie „OPEN”, co oznaczało rywalizację obojga płci w każdej z kategorii wiekowych.

Tym razem podopieczni Artura Gronka pokonali rywali ze Starogardu Gdańskiego 85:72. Zapraszamy do obejrzenia galeri z tego spotkania.

Już w najbliższy piątek kolejne spotkanie w Lotto Superlidze rozegra zielonogórska Palmiarnia, a przeciwnikiem w meczu 15 kolejki będzie Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele