Na najbliższy piątek, tj. piątego maja, zielonogórscy futboliści przygotowali nie lada gratkę dla mieszkańców Sulechowa. To właśnie w ten dzień rozpocznie się tam program przedsezonowych treningów otwartych dla mieszkańców województwa lubuskiego, które odbywać się będą w największych ośrodkach graniczących z Zieloną Górą. Trening ten rozpocznie się o godzinie 18:30 na boisku przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego mieszczącego się na ul. Piaskowej 52. 

Wspaniale rozpoczął swoją przygodę z cyklem Grand Prix jeździec Ekantor.pl Falubazu, Patryk Dudek. Popularny "Duzers" na torze w Krsko wywalczył trzecie miejsce. Przed zielonogórskim wychowankiem znaleźli się Martin Vaculik oraz Fredrik Lindgren.

Przed nami długi majowy weekend. Oprócz rozpalenia tradycyjnego z tej okazji grilla można również odwiedzić jedną z piłkarskich aren. Emocji na pewno nie zabraknie. U siebie zagrają Piast Czerwieńsk, Start Ziel-Bruk Płoty oraz KP Świdnica. Na wyjeździe o punkty powalczą Liwno Zabór, Sparta Łężyca, Drzonkowianka Racula, Chynowianka Zielona Góra, Zorza Ochla i TS Przylep. Poniżej pełen rozkład jazdy zbliżającej się kolejki. 

W dniach 21 – 23 kwietnia 2017. w Gdańsku odbyło się I Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W turnieju z udziałem ok. 160 sportowców niepełnosprawnych z całej Polski wzięło udział pięcioro zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start" Zielona Góra. W pięcioosobowym składzie reprezentacji doskonale zaprezentowali się Dorota Mituta oraz Tomasz Jakimczuk, oboje podopieczni trenera Jacka Kaczmarka.

W dniach 21-24.04.2017 r. w Nowym Targu zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów Low Kick. W zawodach wystartowała ośmioosobowa ekipa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Boksing Zielona Góra.

Na strzelnicach „Śląska” Wrocław odbyła się I runda Pucharu Polski w strzelaniu z karabinu i pistoletu. W zawodach uczestniczyła cała czołówka krajowa seniorów i juniorów.

Za nami kolejny piłkarski weekend. Pełną pulę w tej serii zmagań zgarnęły ekipy KP Świdnica, Sparty Łężyca oraz Startu Ziel-Bruk Płoty. Jeden punkt trafił na konto Drzonkowianki Racula i Piasta Czerwieńsk, natomiast goryczy porażki zaznali piłkarze Liwno Zabór, Chynowianki Zielona Góra, Zorzy Ochla i TS Przylep. Poniżej komplet wyników mijającej kolejki.

W sobotę 22 kwietnia w Domu Harcerza w Zielonej Górze rozegrano pierwszą edycję Turnieju szachowego dla dzieci i młodzieży "Zielony Mat". W turnieju uczestniczyło 48 zawodniczek i zawodników.

W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie zakończyły się Międzynarodowe Zawody Młodzieżowców i Puchar Europu U19 w pięcioboju nowoczesnym. Na starcie zawodów stanęło 85 sportowców z 10 krajów.

Rozpoczął się lekkoatletyczny sezon letni 2017. Jako pierwsi wystartowali przedstawiciele konkurencji rzutowych. Miotacze ZLKL Zielona Góra wystartowali w Wiechlicach k/Szprotawy na XIII Pikniku Rzutowym.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele