Wojtek Gąsiewski

Wojtek Gąsiewski

Na strzelnicach Śląska Wrocław odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w konkurencjach kulowych. W zawodach udział wzięli najlepsi Polscy strzelcy i o medale było niezmiernie ciężko. Zielonogórscy strzelcy nie mieli szczęścia w tych zawodach i potrafili wywalczyć trzy medale, wszystkie w rywalizacji drużynowej.

Kids Run, to projekt imprezy sportowej dla dzieci znany od 5 lat w Wielkopolsce. Trwają zapisy na sześć imprez, które odbędą się w całej Polsce i w których może wystartować 3600 dzieci w wieku od 1 do 14 lat.

W dniu 05 lipca 2018r. na obiektach poznańskiej MALTY po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Polski w parakajakarstwie wspólnie z Mistrzostwami Polski seniorów dla osób pełnosprawnych. W zawodach udział wzięło dwoje paraolimpijczyków Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra, w tym brązowa medalistka Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016 – Kamila Kubas. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając 2 medale (1 złoty, 1 srebrny).

Zawodnicy niepełnosprawni startowali w kategorii open, połączonych klasach schorzeń na dystansie 200m.

Złoty medal zdobył podopieczny trenera Macieja Wyszkowskiego Mateusz Surwiło, który jednocześnie zwyciężył w klasie KL3 z czasem 0:41,399.

Srebrny medal przypadł Kamili Kubas, która ustanowiła nowy rekord życiowy z czasem 0:54,917, jednocześnie była najlepsza w swojej klasie startowej KL1. Trenerem zawodniczki jest Jan Durczak.

Start w Mistrzostwach Polski potwierdził ich wysoki poziom, który mamy nadzieję zaowocuje medalami podczas Mistrzostw Świata, które odbędą się w dniach 23-27.08.2018r. w miejscowości Montemor o Velho w Portugalii.

We Włocławku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów U-20 w lekkiej atletyce. Startowali zawodnicy 18-19-letni. Większość konkurencji przeprowadzono przy intensywnie padającym deszczu i niskiej temperaturze powietrza, co miało wielki wpływ na osiągane wyniki.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału "Ostatni klub w Polsce" nagranego przez kanał Łączy nas Piłka. Ekipa filmowa Polskiego Związku Piłki Nożnej odwiedziła jeden z lubuskich klubów - Jedność Podmokle.

Zarząd Zielonogórskiej LIgi Szóstek Piłkarkisch informuje o rozpoczęciu rundy wiosennej sezonu 2017/2018:


Boisko Sulechowska

I liga 19 marca 2018

II i III liga 16 marca 2018

Oldboye 45+ 29 marca 2018

 

Boisko Huba

IV liga 26 marca 2018

 

Ponadto, Zarząd informuje, że przyjmie do rozgrywek IV ligi drużynę. Zgłoszenie do 28 lutego 2018

Kontakt: Andrzej Tutkowski 603 209 136

 

Terminarz wkrótce na stronie 6tek

W środę 31 stycznia poznaliśmy zwycięzcę tegorocznej edycji Pucharu Zimy. W finałach zmierzyły się cztery drużyny: OSPM, Domlux, Gran-Bud Ochla i Czelsi. Na najniższym stopniu podium stanął Grand-Bud Ochla. Finał to istny horror. Domlux wygrywał już 3:1, ale Czelsi doprowadziła do remisu 3:3, a w rzutach karnych postawiła przysłowiową kropkę nad "i".


Oto wyniki:

Półfinały:
OSPM vs. Domlux 2:2 (karne 1:2)
Grand-Bud Ochla vs. Czelsi 1:1 (karne 1:3)

Mecz o 3. miejsce:

Grand-Bud Ochla vs. OSPM 5:2

Finał:
Domlux vs. Czelsi 3:3 (karne 2:3)

Przed Akademią Piłkarską Falubaz kolejne wielkie wyzwanie – mikołajkowy turniej Falubaz Cup. W ciągu czterech dni na halę Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie zjedzie blisko 1300 zawodników APF! A to jeszcze nie wszystko, bo przed nami też turniej FC w Nowej Soli i Czerwieńsku.

W górnym menu jest już dostępny terminarz Pucharu Zimy 2017/18. Pierwsze mecze w sobotę 25 listopada.

Znamy podział grup w nadchodzącym Pucharze Zimy 2017/2018:

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele