Paweł Rebelski

Do koszykarskiego sezonu pozostało jeszcze sporo czasu, jednak to nie przeszkadza w aktywnej działaności KK Zastal. Zielonogórscy fani basketu przyzwyczaili nas do ciekawych akcji i inicjatyw - nie inaczej jest teraz. #NaZielono to projekt, dzięki któremu każdy fan będzie mógł wspomóc Klub Kibica, w zamian otrzymując specjalne gadżety.

Adriana Marczewska i Kinga Szlachcic reprezentowały Polskę na mistrzostwach Unii Europejskiej kobiet w boksie. Duży sukces odniosła ADRIANA MARCZEWSKA, która rywalizowała w - 48 kg i z Mistrzostw przywiozła brązowy medal.

Adriana stoczyła dwa pojedynki. W pierwszej walce pokonała reprezentantkę Niemiec MARIE MACIEJEWSKI jednogłośną decyzją sędziów. W walce półfinałowej zmierzyła się z Bułgarką i późniejszą Mistrzynią Unii Europejskiej ASENOVĄ SEVDĄ YULIYANOVĄ której uległa na punkty.

Medal Adriany Marczewskiej to pierwszy tak duży sukces w historii zielonogórskiego boksu.

KINGA SZLACHCIC w pierwszym swoim pojedynku uległa na punkty 4:1 doświadczonej i utytułowanej Irlandce KELLIE ANNE HARRINGTON, która zdobyła Wicemistrzostwo na Mistrzostwach Unii Europejskiej Kobiet w Boksie.

Zawody zostały rozegrane w dniach 4-12.08.2017 r. we Włoszech w miejscowości Cascia.

Obie nasze pięściarki startowały po raz pierwszy w tak prestiżowej bokserskiej imprezie Międzynarodowej.

Po wakacyjnej przerwie na lubuskie areny powracają piłkarze. Po na pierwsze w tym sezonie wyniki III, IV ligi, okręgówki.

Bezkrólewie w województwie lubuskim. Po raz kolejny w starciu drużyn Falubazu i Stali padł meczowy remis 45:45. To oznacza, że żadna z ekip nie zdobyła punktu bonusowego.

W Warszawie odbyły się finałowe zawody 23. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce. Zawody mają rangę Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych U-18. Najlepiej z zawodników ZLKL Zielona Góra spisał się Michał SKOPIŃSKI. 17-letni wychowanek trenera Jerzego Walczaka (na co dzień uczeń ZSEiS Zielona Góra) w konkursie pchnięcia kulą wywalczył medal brązowy bardzo dobrym rezultatem 18,59 m.

Hubert Babicz stanął na drugim stopniu podium w kategorii juniorów na dystansie sprinterskim w międzynarodowych zawodach Challenge Praga, które wchodzą do prestiżowego cyklu Challenge Family. Z dobrej strony pokazał się również zielonogórzanin Bartosz Czajkowski, który na dystansie średnim zajął wysoką 20 lokatę.

Jak co roku na początku września z powodu przerwy technologicznej basen w Centrum Rekreacyjno Sportowym będzie nieczynny. Z atrakcji aquaparku nie będziemy mogli skorzystać w dniach 1-12.09. Przypominamy również, iż Kompleks Sportowy przy ul. Wyspiańskiego 17  jest nieczynny  od 1 lipca do 31 sierpnia.

Bez większych problemów Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra sięgnął po trzy meczowe punkty w starciu z ROWem Rybnik. Gościom starczyło sił jedynie do walki w pierwszych sześciu gonitwach, po których nastąpił "odjazd" podopiecznych Marka Cieślaka, zakończony tryumfem 56:34.

Lubuscy lekkoatleci startowali w mitingu ogólnopolskim w Poznaniu. Były to ostatnie zawody przed Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych U-18 (Warszawa, 04-06.08.2017.) W imprezie startowali również młodzicy i juniorzy.

Włókniarz Vitroszlif Crossfit Częstochowa lepszy od Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra. Podopieczni Marka Cieślaka od początku zawodów nie potrafili odczytać częstochowskiego owalu i to gospodarze cieszyli się z wygranej 50:40. Nasi żużlowcy muszą zadowolić się punktem bonusowym.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.