W Białymstoku zakończyły się 93. Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. W zawodach wystartowała jedyna reprezentantka ZLKL Zielona Góra, Karolina Sygutowska. W rzucie dyskiem wywalczyła VII lokatę, wynikiem 50,16m., tym samym ustanawiając swój nowy rekord życiowy.

W stolicy Azerbejdżanu Baku trwają Mistrzostwa Europy w konkurencjach strzeleckich. Już w pierwszym dniu zawodów duży sukces odniósł strzelec Gwardii Zielona Góra Patryk Sakowski, który zdobył srebrny medal drużynowy w pistolecie dowolnym 60 strzałów juniorów.

Wielki sukces odnieśli strzelcy „Gwardii” Zielona Góra na strzelnicach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Odbyły się tu finały XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w których rywalizowali juniorzy młodsi o medale olimpiady i tytuły Mistrzów Polski juniorów młodszych.

W stolicy Kenii, Nairobi trwają Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych U-18 w lekkiej atletyce. Do reprezentacji Polski został powołany zawodnik ZLKL Zielona Góra Michał SKOPIŃSKI. 17-letni uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze wystąpił w konkursie pchnięcia kulą (5kg).

Ruszyła sprzedaż karnetów na kolejny sezon mistrzowskiego Stelmetu BC. Tym razem klub przygotował coś specjalnego - karnet, który pozwoli kibicowi na obejrzenie wszystkich meczów w sezonie 2017/18!

Cenne wyjazdowe zwycięstwo zanotowali żużlowcy zielonogórskiego Falubazu. Podopieczni Marka Cieślaka wykorzystali absencję Grigorija Łaguty i pokonali ROW Rybnik 49:41.

W Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów U-20. Startowali zawodnicy 18-19-letni. Nie zawiodła grupka zielonogórskich lekkoatletów. Reprezentanci ZLKL Zielona Góra wywalczyli 1 medal i szereg lokat punktowanych.

Mistrz Polski poznał swoich grupowych rywali w koszykarskie Lidze Mistrzów. Podopieczni Artura Gronka zagrają w grupie D razem z Arisem Saloniki, BC Oostende, Besiktasem Sompo Japan, CEZ Nymburk i Sidigas Avellino.

Małgorzata Krawczyk oraz Bartosz Czajkowski (oboje AM#15 Triathlon Team) wygrali rywalizację w kategorii wiekowej 18-29 na dystansie sprinterskim podczas prestiżowych zawodów Triathlon Szczecin, które wchodzą w skład największego polskiego cyklu imprez triathlonowych Tri Tour.  Dzięki tym zwycięstwom zielonogórzanie wskoczyli na podium klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Na strzelnicach „Śląska” Wrocław rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w strzelaniu z karabinu i pistoletu. Obie imprezy zaliczane są do współzawodnictwa w sporcie dzieci i młodzieży W zawodach wystartowało 150 zawodników z ponad 40 klubów.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.