baner opel 06-2019 1130x90px

Pobiegnij z LOTTO. Drużynowy Bieg Winobraniowy już po raz szósty Wyróżniony

30 Lip 2015

Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar LOTTO już po raz szósty odbędzie się na początku Winobrania. Start jest darmowy, a na zapisy został niecały miesiąc. Oprócz dobrej zabawy i promocji, to świetny sposób na integrację.

Zgodnie z tradycją Biegu Winobraniowego najważniejsza jest zabawa, rodzinna atmosfera i ruch na świeżym powietrzu. - Staramy się po prostu promować sport i zdrowy tryb życia - mówi Adam Dubas, dyrektor Oddziału Totalizatora Sportowego w Zielonej Górze, który zaprasza biegaczy z całego regionu. - Ja też biegam dla podtrzymania formy i zamierzam wystartować - zachęca. Przypomina jednak, że zabawa jest najważniejsza, ale na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz puchary. W zeszłym roku do zwycięzców trafił sprzęt audio.

Darmowy pakiet

Impreza LOTTO odbędzie się 5 września, na początku Winobrania, a lista startowa Drużynowego Biegu zostanie zamknięta 26 sierpnia. Bieg będzie przeprowadzony na dystansie 2,5 km w centrum Zielonej Góry. Mogą wystartować pełnoletni biegacze w 3-osobowych drużynach reprezentujących firmy, instytucje, stowarzyszenia, fundacje czy organizacje. Suma indywidualnych czasów uzyskanych przez zawodników będzie wynikiem końcowym całej drużyny. Udział w biegu jest bezpłatny. - To rzadkość w przypadku imprez biegowych, ale my przygotujemy dla każdego biegacza darmowy pakiet startowy - zdradza A. Dubas. W pakiecie znajdzie się choćby napój izotoniczny. Wszyscy, którzy ukończą bieg mają zapewniony unikalny pamiątkowy medal, bity w mennicy państwowej. - Zachęcamy, aby zawodnicy z tej samej drużyny biegli w takich samych koszulkach np. z logo swojej firmy, ale liczymy również na ciekawe, zabawne przebrania - mówi Adam Dubas.

Rozgrzewka przed Bachusem

Warto podkreślić, że dwie godziny po starcie Drużynowego Biegu Winobraniowego na tej samej trasie odbędzie się Nocny Bieg Bachusa (4 pętle, razem 10 km). - Dla wielu start w Biegu LOTTO będzie więc doskonałą rozgrzewką - mówi Adam Dubas.

Warto przypomnieć, że zeszłoroczna edycja przyciągnęła rekordową liczbę uczestników. Zgłosiło się aż 145 drużyn, a przepięknymi ulicami Zielonej Góry pobiegło prawie pół tysiąca uczestników. Zawody organizowane są przy współudziale Lubuskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, a honorowym patronem Biegu jest Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej. Patronat medialny objęła Gazeta Lubuska, Biznes Lubuski, Naszemiasto.pl, Radio Zachód, Radio Zielona Góra, TVP Gorzów Wielkopolski oraz portal sportowa.zgora.pl. Partnerem jest Pepsi. Rejestracja i dodatkowe informacje na www.zielonagora.lotto.pl i www.facebook.com/bieglotto

Data: 05-09-2015 (sobota), godz. 17.00

Miejsce: Zielona Góra

Dystans: 2,5 km

Uczestnicy: drużyny 3-osobowe

Opłata startowa: BRAK
Pakiet startowy: m.in. napój izotoniczny i woda

Pamiątkowy medal na mecie

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele