baner opel 06-2019 1130x90px

Rekordowy Drużynowy Bieg LOTTO - powalczy 237 drużyn! Wyróżniony

02 Wrz 2015

Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar LOTTO już po raz szósty odbędzie się na początku Święta Zielonej Góry. Na listę startową zapisało się rekordowe 711 biegaczy. Powalczą o atrakcyjne nagrody, ale najważniejsza jest dobra zabawa.

W sobotę, 5 września w centrum Zielonej Góry odbędzie się VI Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar LOTTO. W Biegu wezmą udział drużyny reprezentujące wiele zielonogórskich i lubuskich firm, instytucji, stowarzyszeń, fundacji czy organizacji. Lista startowa została zamknięta z końcem sierpnia.

- W tym roku zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania i musieliśmy domówić medale - mówi uśmiechając się Adam Dubas, Dyrektor Oddziału Totalizatora Sportowego w Zielonej Górze.  Zgłosiło się aż 237 drużyn, a każda liczy 3 biegaczy. W zeszłym roku pobiegło 435 osób, teraz na starcie zapowiedziało się 711 biegaczy.

- Zgodnie z tradycją Biegu Winobraniowego najważniejsza jest zabawa, rodzinna atmosfera i ruch na świeżym powietrzu. Staramy się po prostu promować sport i zdrowy tryb życia - dodaje A. Dubas.

Dyrektor oddziału Totalizatora Sportowego w Zielonej Górze Adam Dubas

Rozpoczęcie Biegu zaplanowane jest na 17.00 przy ul. Bohaterów Westerplatte w pobliżu biurowca PGNiG. Tutaj też będzie się mieścić Biuro Zawodów, czynne w sobotę od 15:00 do 16.30. odbioru pakietu w środę (02.09) lub czwartek (03.09) w godz. 16.00-18.00, w zielonogórskiej siedzibie Totalizatora Sportowego na ul. Krętej 5.Każdy z biegaczy w darmowym pakiecie startowym znajdzie m.in. chip, numer startowy, izotonik i wodę. Na 16.35 zaplanowana jest wspólna rozgrzewka, a po przebiegnięciu mety każdy otrzyma pamiątkowy medal, bity w Mennicy Państwowej. Bieg przeprowadzony zostanie na dystansie 2,5 km w samym centrum miasta, m. in. ulicami Bohaterów Westerplatte, Wojska Polskiego, Jedności, Drzewną, Kupiecką, Chrobrego, Bankową, al. Niepodległości.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Zielonej Góry i naszego regionu. Przygotowaliśmy wiele atrakcji - zachęca do kibicowania A. Dubas. Żeby usprawnić wydawanie pakietów, będzie je można odebrać także w środę i czwartek (3-4 września) w godz. 16.00-18.00 w siedzibie Totalizatora Sportowego przy ul. Krętej 5 w Zielonej Górze.

Więcej informacji na www.facebook.com/bieglotto i www.zielonagora.lotto.pl. W załączniku zdjęcia z zeszłorocznego biegu.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele