WAR RACE bieg z przeszkodami czyli sportowa rywalizacja w wojskowym stylu Wyróżniony

15 Maj 2017

Zawodowi żołnierze z 11 Batalionu Dowodzenia w Żaganiu wezmą udział w przygotowaniu biegu War Race. Co to oznacza dla zawodników? Specjalnie zaprojektowane przeszkody, stoisko ze sprzętem wojskowym oraz najbardziej nietypowe w Polsce podium dla zwycięzców. Wojskowy klimat zapewnią również żołnierze, którzy wezmą udział w biegu.

Impreza odbędzie się 2 września 2017 r. na byłym Lotnisku Wojskowym Szprotawa-Wiechlice. Uczestnicy będą mieli do pokonania jeden z wybranych dystansów – 5 km lub 10 km. Dzięki udziałowi żołnierzy, trasa zostanie wzbogacona o specjalnie zaprojektowanie i wykonane przez nich przeszkody. Organizatorzy przewidują także militarne niespodzianki czekające na trasie.

- Obecność żołnierzy na biegu War Race podnosi prestiż całego przedsięwzięcia. Gwarantujemy, że atrakcje, które przygotowaliśmy będą niepowtarzalne w skali całego kraju, stanowiąc nie lada wyzwanie dla fanów mocnych wrażeń - mówi Mateusz Łątka, organizator biegu. Każdy uczestnik będzie mógł poczuć się na trasie jak zawodowy żołnierz na wojskowych manewrach - dodaje Mateusz Łątka.

Atrakcji nie zabraknie również po przekroczeniu mety - na strefie Expo, kibice oraz zawodnicy będą mogli zobaczyć sprzęt wojskowy, pokaz walki wręcz, a nawet spróbować swoich sił w składaniu broni na czas i elektronicznym strzelaniu do tarczy.

Zwieńczeniem zmagań najlepszych biegaczy będzie dekoracja na unikalnym w skali kraju podium. Organizatorzy zadbali także o integracyjny charakter imprezy – wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku przygotowanym przez harcerzy, koncerty oraz bogatą strefa gastronomiczna.

Wszystkie informacje na temat biegu, wraz z formularzem zapisów można znaleźć na stronie www.warrace.pl

Najświeższe newsy dostępne na Facebook’u: https://www.facebook.com/warracepl

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele