VI NOVITA Półmaraton Zielonogórski - zapisy tylko do końca sierpnia Wyróżniony

28 Sie 2017

Tylko do 31 sierpnia, czyli przez kilka dni, trwają zapisy elektroniczne na VI NOVITA Półmaraton Zielonogórski. Później, o ile zostaną miejsca, zapisy będą możliwe w Biurze Zawodów w dniach 9-10 września. Na chwilę obecną zostało jeszcze około 100 miejsc. Szczegóły na stronie www.polmaratonzielonogorski.pl

Na mieście zauważyć można już plakaty reklamujące kolejny półmaraton, który odbędzie się w Zielonej Górze 10 września. Widnieje na nich biały biegacz na fioletowym tle. W tym roku takie właśnie fioletowe koszulki zaleją zielonogórskie ulice podczas naszego półmaratonu. Spodziewamy się około 1300 biegaczy z całej Polski. Wśród nich spotkamy sporą grupę żołnierzy, ponieważ w tym roku rozegrane zostaną Mistrzostwa Wojska Polskiego w Półmaratonie - powiedziała Dyrektor Półmaratonu Zielonogórskiego Małgosia Szymańczyk. Żołnierze prezentują bardzo wysoki poziom, ale bez obaw, oni będą klasyfikowani osobno. Po raz kolejny w ramach naszego biegu rozegrane zostaną Adwokatów II Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Organizacja tak dużego przedsięwzięcia, to także lekkie utrudnienia w ruchu. Na szczęście mieszkańcy Zielonej Góry coraz liczniej zostawiają samochody w domu, dopingując biegaczy na trasie.
Z uwagi na liczne prace budowlane w centrum Zielonej Góry, zmuszeni jesteśmy wrócić do trasy sprzed dwóch lat. Jest to oczywiście trasa z atestem PZLA, także wszystkie życiówki będą uznane za oficjalne. Zdajemy sobie sprawę, że nasza trasa nie jest łatwa, ale nazwa miasta zobowiązuje i płasko u nas nie będzie! - uzupełnia z uśmiechem Dyrektor biegu.
Zespoły na trasie, punkty odżywcze, wspólna rozgrzewka przed biegiem, a po biegu masaże - do tego przyzwyczaili nas organizatorzy. Oprócz tego, w strefie mety - na stadionie UZ przy ul. Wyspiańskiego, obędą się gry i zabawy dla dzieci z biegiem włącznie.


Stowarzyszenie Biegam-pomagam od kilku lat współpracuje z Powiatowym Domem Dziecka w Żarach. W tym roku, po raz kolejny przeprowadzona zostanie zbiórka na wsparcie placówki. Wzorem zeszłego roku, będziemy zbierać środki na zakup mebli do pokojów dzieci.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele