VI NOVITA Półmaraton Zielonogórski - zapisy tylko do końca sierpnia Wyróżniony

28 Sie 2017

Tylko do 31 sierpnia, czyli przez kilka dni, trwają zapisy elektroniczne na VI NOVITA Półmaraton Zielonogórski. Później, o ile zostaną miejsca, zapisy będą możliwe w Biurze Zawodów w dniach 9-10 września. Na chwilę obecną zostało jeszcze około 100 miejsc. Szczegóły na stronie www.polmaratonzielonogorski.pl

Na mieście zauważyć można już plakaty reklamujące kolejny półmaraton, który odbędzie się w Zielonej Górze 10 września. Widnieje na nich biały biegacz na fioletowym tle. W tym roku takie właśnie fioletowe koszulki zaleją zielonogórskie ulice podczas naszego półmaratonu. Spodziewamy się około 1300 biegaczy z całej Polski. Wśród nich spotkamy sporą grupę żołnierzy, ponieważ w tym roku rozegrane zostaną Mistrzostwa Wojska Polskiego w Półmaratonie - powiedziała Dyrektor Półmaratonu Zielonogórskiego Małgosia Szymańczyk. Żołnierze prezentują bardzo wysoki poziom, ale bez obaw, oni będą klasyfikowani osobno. Po raz kolejny w ramach naszego biegu rozegrane zostaną Adwokatów II Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Organizacja tak dużego przedsięwzięcia, to także lekkie utrudnienia w ruchu. Na szczęście mieszkańcy Zielonej Góry coraz liczniej zostawiają samochody w domu, dopingując biegaczy na trasie.
Z uwagi na liczne prace budowlane w centrum Zielonej Góry, zmuszeni jesteśmy wrócić do trasy sprzed dwóch lat. Jest to oczywiście trasa z atestem PZLA, także wszystkie życiówki będą uznane za oficjalne. Zdajemy sobie sprawę, że nasza trasa nie jest łatwa, ale nazwa miasta zobowiązuje i płasko u nas nie będzie! - uzupełnia z uśmiechem Dyrektor biegu.
Zespoły na trasie, punkty odżywcze, wspólna rozgrzewka przed biegiem, a po biegu masaże - do tego przyzwyczaili nas organizatorzy. Oprócz tego, w strefie mety - na stadionie UZ przy ul. Wyspiańskiego, obędą się gry i zabawy dla dzieci z biegiem włącznie.


Stowarzyszenie Biegam-pomagam od kilku lat współpracuje z Powiatowym Domem Dziecka w Żarach. W tym roku, po raz kolejny przeprowadzona zostanie zbiórka na wsparcie placówki. Wzorem zeszłego roku, będziemy zbierać środki na zakup mebli do pokojów dzieci.

Paweł Grosse

Człowiek orkiestra: dziennikarz, fotoreporter, operator kamery i montażysta. Odpowiedzialny również za sprawy organizacyjne. Sportowo biegacz, piłkarz, a ostatnio sędzia na 6-tkach ;) Kontakt: p.grosse@sportowa.zgora.pl

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele