Wojtek Gąsiewski

Wojtek Gąsiewski

W sobotę w Lesznie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w speedrowerze. Na starcie stanęła szesnastka najlepszych speedrowerowców w kraju do 18 lat. Wśród finalistów znaleźli się zielonogórzanie Gracjan Sadło i Damian Pelaczyk. Zabrakło natomiast Alexa Kalitowskiego, który nie wystartował w finale z przyczyn zdrowotnych.

23 września żużlowcy oraz kibice Falubazu znów wsiądą na rowery i przejadą ulicami Zielonej Góry w Falubazowym Rajdzie Rowerowym! Tym razem trasa rajdu poprowadzi na stadion żużlowy przy Wrocławskiej 69.

Fundacja Mistrzostwa Szachowego zaprasza miłośników królewskiej gry do udziału w VII Turnieju Szachowym o Puchar Bachusa, który zostanie rozegrany w niedzielę 16 września w godzinach 10.30 - 15.30 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, ul. Podgórna 7 w Zielonej Górze.

Już w najbliższy weekend 15-16 września w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się Winobraniowy Turniej Piłki Siatkowej. W dwudniowych zmaganiach zagrają cztery zespoły systemem "każdy z każdym".

Na stadionie MOSiR-u w Zielonej Górze odbył się tradycyjny już 56 Winobraniowy Miting Lekkoatletyczny. Startowali głównie zawodnicy z kategorii młodzieżowych.

Biuro prasowe Zielonogórskiego Klubu Żużlowego informuje iż decyzją Rady Nadzorczej nowym prezesem Zarządu Zielonogórskiego Klubu Żużlowego Sportowa Spółka Akcyjna został Pan Adam Goliński.

W najbliższą sobotę w Gnieźnie odbędzie się Finał Par Młodzików w speedrowerze, w których wystartuje 7 czołowych par w tym zawodnicy ZKS-u Zielona Góra. Podopieczni Krzysztofa Zakrzewskiego wystartują w składzie: Alex Kalitowski, Oliwier Kołosionek oraz rezerwowy Tomasz Wojciechowski. Zielonogórzanie mają spore szanse na zdobycie medalu. Życzymy udanego występu.

W Siedlcach odbyły się finał centralny XXI Ogólnopolskich Igrzysk LZS w lekkiej atletyce. W zawodach startowała grupka zawodników ZLKL Zielona Góra.

W sobotę, 08 września w hali sportowej Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się Winobraniowy Turniej Piłki Ręcznej. Rozgrywki będą jednocześnie eliminacjami wojewódzkimi do Pucharu Polski. W zmaganiach udział wezmą 4 lubuskie zespoły.

W pierwszej kolejce LOTTO Superligi sezonu 2018/2019 ZKS uległ we własnej hali 3S Polonii Bytom 1:3. W pierwszej grze debiutujący w barwach ZKS-u Maciej Kołodziejczyk pokonał Czecha Antonina Gavlasa i niestety było to jedyne indywidualne zwycięstwo ZKS-u.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele