Hit dla "Rottweilerów". Anwil Włocławek - Stelmet BC ZG 81:68 Wyróżniony

W hicie Polskiej Ligi Koszykówki górą Anwil Włocławek. Popularne "Rottweilery" od samego początku nadawały ton rywalizacji, a mistrzowie Polski całe spotkanie starali się gonić swoich rywali, niestety bezskutecznie. Ostatecznie górą był Anwil 81:68 i to on objął fotel lidera tabeli PLK.

Nad porażką nie ma sensu się specjalnie rozwodzić. Stelmet BC był tego dnia drużyną pod każdym względem gorszą od Anwilu Włocławek. Obrony niewiele, niech zaświadczy o tym 81 punktów rywali. Atak niestety mało skuteczny, w którym jedynym jasnym punktem był Łukasz Koszarek i nasz amerykański "jeździec bez głowy". Takie mecze się zdarzają, to jest sport. Jednego jednak nie jestem w stanie zrozumieć.

Przy naprawdę mizernej postawie naszych obwodowych w ataku - trio Kelati, Gruszecki, Florence zdobyło razem 3 punkty, Filip Matczak dostaje od swojego szkoleniowca niespełna 3 minuty. Nie mówimy tu o nieopierzonym juniorze, którym Matczak był przechodząc do Asseco. Nasz wychowanek przed powrotem do Stelmetu BC w barwach Asseco w swoich trzech ostatnich meczach zdobywał odpowiednio 24, 23, 26 punktów. Nie twierdzę, że Matczak wygrałby ten mecz dla biało-zielonych. Na pewno potrzebuje czasu, żeby odnaleźć się w nowym środowisku i przyzwyczaić do innego stylu gry. Ale w takim meczu, jak ten z Anwilem gdy drużynie nie idzie, nie dać mu szansy i sprawdzić czy byłby w stanie cokolwiek zmienić? Nie potrafię zrozumieć decyzji trenera Artura Gronka. Broniłem go przez cały sezon, w którym po każdej porażce był zwalniany, jednak w tej sytuacji niestety, ale nie mam zamiaru stawać po jego stronie.

Anwil Włocławek - Stelmet BC Zielona Góra 81:68 (22:13, 23:17, 15:19, 21:19)

Anwil: Josip Sobin 15, Toney McCray 14, Paweł Leończyk 9, Nemanja Jaramaz 8, James Washington 8, Tyler Haws 7, Michał Chyliński 6, Fiodor Dmitriew 4, Kacper Młynarski 3, Kamil Łączyński 2, Mateusz Bartosz 1.

Stelmet: Łukasz Koszarek 17, James Florence 17, Nemanja Djurisić 14, Vladimir Dragicević 13, Thomas Kelati 2, Jarosław Mokros 2, Adam Hrycaniuk 2, Armani Moore 1.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele