baner opel 09-2019 1130x90px

Dogrywka dla mistrzów. Asseco Gdynia - Stelmet BC ZG 70:71 Wyróżniony

09 Gru 2017

Dodatkowe 5 minut potrzebne było w Gdynii do wyłonienia zwyciezcy w meczu miejscowego Asseco z mistrzowskim Stelmetem BC. Ostatecznie więcej zimnej krwi w końcówce mieli biało-zieloni, którzy cieszyli się z końcowego tryumfu 71:70.

Ufff... trudno cokolwiek napisać po takim meczu. Bo niby zwycięstwo, niby kolejne dwa punkty dopisane do ligowej tabeli, niby wszystko powinno być ok. Niestety, ale mimo wygranej trudno patrzeć na obecną grę Stelmetu BC z uśmiechem na ustach. Nie mogę pozbyć się wrażenia, że zarówno zawodnicy jak i kibice męczą się. W naszych koszykarzach ja nie dostrzegam radości, pasji z gry. Trudno powiedzieć dlaczego. Może wrzuceni w mityczne schematy swojego szkoleniowca przestali już wierzyć, że to zacznie działać? Może przyczyn należy szukać poza parkietem? Niestety nie jestem w stanie na to pytanie odpowiedzieć. Faktem jest, że w grze mistrzów coś bardzo mocno nie trybi, ale przejdźmy do meczu.

Początek taki, do jakiego mistrzowie ostanio nas przyzwyczaili. Sennie i ospale, dzięki czemu rywal przejmuje inicjatywę. My zaczynamy gonić. Z Asseco taka gonitwa ma realne szanse powodzenia, ale człowiek z tyłu głowy ma obrazy z meczu przeciwko mistrzowi Czech i wie, że z przeciętną europejską ekipą to się po prostu nie uda. Nie mam całkowitej pewności, ale wydaje mi się, że pierwsze prowadzenie Stelmetu BC miało miejsce dopiero w dogrywce. Gdynianie grali z zębem, starali się, na miarę ich możliwości i tak naprawdę zabrakło im jednego rzutu.

We wtorek do Zielonej Góry przyjeżdża Aris Saloniki. Jeśli w obozie zielonogórskim nie nastąpi jakiś przełom to tylko szalony optymista będzie wierzył w nawiązanie walki z Grekami. 

Asseco Gdynia - Stelmet BC Zielona Góra 70:71 (20:16, 14:15, 18:17, 13:17, d. 5:6)

Asseco: Dariusz Wyka 17, Jakub Garbacz 15, Mikołaj Witliński 12, Krzysztof Szubarga 8, Piotr Szczotka 5, Filip Put 5, Marcel Ponitka 5, Przemysław Żołnierewicz 3, Bartosz Jankowski 0

Stelmet BC: James Florence 13, Vladimir Dragicević 11, Łukasz Koszarek 9, Adam Hrycaniuk 9, Armani Moore 7, Boris Savović 5, Martynas Gecevicius 5, Filip Matczak 4, Przemysław Zamojski 4, Thomas Kelati 3, Jarosław Mokros 1

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele