Udany debiut Urlepa. Stelmet BC ZG - BM Slam Stal Ostrów 92:80 Wyróżniony

26 Gru 2017

Stelmet BC Zielona Góra nareszcie zwycięski. Biało-zieloni pod wodzą nowego szkoleniowca, Andrieja Urlepa pokonali BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 92:80. 

Zielonogórski kibic nie do końca przyzwyczajony do porażek, długo musiał czekać na wygraną. Kolejne niepowodzenia w Lidze Mistrzów oraz wpadki w Polskiej Lidze Koszykówki spowodowały zmianę na stanowisku szkoleniowca. W świątecznym meczu zadebiutował Adriej Urlep, który od razu poprowadził swój zespół do tryumfu. Czy to osoba Słoweńca miała decydujący wpływ na poprawę gry? Stanowczo za wcześnie na analizy, które pozwoliłyby odpowiedzieć na to pytanie. Faktem natomiast jest, że mistrzowie Polski zagrali przeciwko ostrowianom dużo skuteczniej niż w ostatnich tygodniach.

Aż sześciu graczy biało-zielonych zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową, w obronie dostrzec można było oznaki zaangażowania. To kolejne pozytywy nowego Stelmetu BC Andrieja Urlepa. Nie ma co popadać w samozachwyt, ale symptomy poprawy widać błyskawicznie po zmianie szkoleniowca. Jedyne co martwi to zepchnięcie do marginalnej roli w zepsole Filipa Matczaka. Szkoda naszego wychowanka, którego mistrzowie Polski w mojej ocenie powinni wypożyczyć, bo już po raz drugi w jego rodzinnym mieście niszczy mu się karierę. 

Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 92:80 (19:18, 29:27, 24:20, 22:15)

Stelmet: Vladimir Dragicević 15, James Florence 14, Martynas Gecevicius 14, Łukasz Koszarek 12, Thomas Kelati 11, Armani Moore 10, Adam Hrycaniuk 9, Przemysław Zamojski 2, Filip Matczak 3, Jarosław Mokros 2.

Stal: Michał Chyliński 16, Jure Skifić 13, Adam Łapeta 10, Kevinn Pinkney 9, Grzegorz Surmacz 8, Mateusz Kostrzewski 8, Aaron Johnson 6, DJ Richardson 6, Łukasz Majewski 4, Tomasz Ochońko 0.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele