Hiszpański rozgrywający dołącza do Stelmetu Enea BC Wyróżniony

24 Sty 2018

Ofensywa transferowa mistrzów Polski trwa w najlepsze. Odkąd trenerem został Andrej Urlep do drużyny dołączyli Edo Murić i Nikola Marković. Na wtorkowej konferencji klub zaprezentował kolejne ciekawe wzmocnienie - hiszpańskiego rozgrywającego, Alejandro Hernandeza.

Nasz nowy zawodnik został zaprezentowany oficjalnie w siedzibie Grupy PBS - dewelopera, który jest partnerem Stelmetu Enea BC Zielona Góra.

- Gdy dostałem telefon od trenera Urlepa nie musiałem się zastanawiać. To świetny szkoleniowiec, który wyciska z ciebie wszystko co najlepsze. Cieszę się, że będę mógł reprezentować barwy historycznego klubu jakim jest Stelmet Enea BC Zielona Góra - mówi Alejandro Hernandez.

- Pracowaliśmy razem w Dżukiji. Alejandro to świetny człowiek i duży profejsonalista. Potrzebowaliśmy zawodnika, który będzie klasycznym rozgrywającym i odciąży Łukasza Koszarka - mówi szkoleniowiec Andrej Urlep.

Właściciel Stelmetu Enea BC Zielona Góra Janusz Jasiński zaprzecza, że przyjście Hernandeza może oznaczać odejście Jamesa Florence'a. - Nie ma takiego tematu - ucina krótko.

O transferze zaś mówił. - Najtrudniej na rynku jest znaleźć zawodników na pozycje nr 1 i 5. My znaleźliśmy takiego gracza, dla którego przede wszystkim liczy się dobro dużyny - tłumaczy.

Alejandro Hernandez urodził się 12 lutego 1990 roku w hiszpańskiej Murcii. To właśnie w rodzinnym mieście, w wieku ośmiu lat zaczęła się jego przygoda z koszykówką. W 2005 reprezentował już barwy kadetów a następnie juniorów FC Barcelony.

W wieku 17 lat Alejandro zadebiutował jako jej gracz w hiszpańskiej ACB, której barwy reprezentował jako senior w latach 2006-2008. Później był graczem klubu CB Cornelia (liga LEB) a w 2010 roku podpisał kontrakt z ekstraklasowym zespołem z Manresy. Został jego kapitanem i występował tam aż przez sześć sezonów. Podczas swojej gry w ACB rozegrał blisko 2976 minut, rzucił 771 punktów i rozdał 329 asyst.


Na kolejny sezon (2015/16) przeniósł się na Litwę, gdzie spotkał szkoleniowca Andreja Urlepa. Tegoroczny miał bardzo udany. Zdobywał średnio 12 punktów i miał 6 asyst. Trafiał za trzy na 42 proc. skuteczności.

 

źródło: basketzg.pl

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele