baner opel 06-2019 1130x90px

Mistrz zagra o brąz. Anwil Włocławek - Stelmet Enea BC ZG 85:83 Wyróżniony

21 Maj 2018

Stelmet Enea BC Zielona Góra nie obroni tytułu mistrzowskiego. Podopieczni Andreja Urlepa prowadzili w czwartej kwarcie różnicą nawet kilkunastu punktów, jednak stało się to co było normą w tym sezonie. Biało-zieloni w kilka chwil stracili całą przewagę i to rywal cieszył się z wygranej. Anwil zwyciężył 85:83 i to włocławianie zagrają w finale Energa Basket Ligi.

Ten mecz to laurka podsumowująca cały sezon Stelmetu Enea BC Zielona Góra. Wysoka przewaga, pozorna kontrola wydarzeń boiskowych, by nagle nawet z kilkunastopunktowej przewagi nie pozostało zupełnie nic. Przykro było po raz kolejny patrzeć na bezradnych, jeszcze, mistrzów Polski. Jednak gdy emocje po tej serii i całym sezonie opadną, każdy kibic zielonogórzan dojdzie do jednego słusznego wniosku - ekipa, która była zbudowana przez Artura Gronka, a potem przejęta przez Andreja Urlepa, nie była materiałem na mistrzowski zespół. Gdy wszystko szło po naszej myśli, rzut wpadał, wszystko było wspaniale, gdy jednak pojawiała się trudność, cała gra rozsypywała się jak domek z kart. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Ten zimny prysznic, który spotkał koszykarską Zieloną Górę może wyjść nam na dobre. Bo Stelmetowi Enea BC przyda się totalna rewolucja. Nadszedł czas poszukać zawodników, którzy są głodni sukcesu i mają autentyczną motywację do gry. Niestety, ale z tym był chyba w tym sezonie największym problem. Można by tak długo wymienieć, co poszło nie tak. Pozostaje jeszcze rywalizacja o brązowe medale, które trzeba spróbować wywalczyć, aby ten sezon nie uznać za kompletnie stracony. 

Anwil Włocławek - Stelmet Enea BC Zielona Góra 85:83 (14:25, 21:20, 12:20, 38:18)

Anwil: Quinton Hosley 22, Ivan Almeida 19, Kamil Łączyński 13, Jarosław Zyskowski 8, Michał Nowakowski 7, Paweł Leończyk 7, Josip Sobin 6, Jaylin Airington 2, Jakub Wojciechowski 1, Mario Ihring 0, Ante Delas 0.

Stelmet Enea BC: Boris Savović 19, Przemysław Zamojski 17, James Florence 15, Martynas Gecevicius 15, Łukasz Koszarek 7 (10 as), Vladimir Dragicević 6, Adam Hrycaniuk 4, Edo Murić 0, Filip Matczak 0.

Stan rywalizacji: 3:2 dla Anwilu.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele