CLJ: Nokaut w ostatniej minucie! Persa UKP vs. Warta Poznań 1:0 (zdjęcia, wideo) Wyróżniony

Juniorzy starsi Persy UKP udanie rozpoczęli rundę wiosenną Centralnej Ligi Juniorów. Dziś na boisku przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze drużyna prowadzona przez Piotra Żaka i Mirosława Kędziorę pokonała Wartę Poznań 1:0. Decydujący gol padł niemal w ostatniej sekundzie meczu, a jego strzelcem był Maciej Piorun.

Dzisiejszy mecz był potwierdzeniem starego piłkarskiego porzekadła, które głosi, że liczą się gole, a nie sytuacje do ich zdobycia. Przez większość spotkania niewielką przewagę na boisku mieli piłkarze Warty Poznań, którzy częściej byli w posiadaniu piłki. To jednak zielonogórzanie zdobyli komplet punktów. W ostatniej minucie meczu po znakomitym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Maciej Piorun fantastyczną główką zaskoczył golkipera Warty. Trzy punkty zostały w Winnym Grodzie. Brawa dla zielonogórzan za walkę do ostatniego gwizdka!

Persa UKP Zielona Góra - Warta Poznań 1:0 (0:0)
Bramka: Maciej Piorun (90.)

Skład Persy UKP: Kuta Robert - Komarnicki Gracjan, Ostrowski Rafał, Piorun Maciej, Kaczmarczyk Mariusz - Topolski Adrian (46' Zaniuk Robert), Mazurkiewicz Maciej (60' Szczygieł Aleksy), Żak Kacper (75' Athenstadt Aron), Babij Jakub, Pietruszyński Mateusz (60' Paruch Kamil) - Walicht Patryk.