Turniej jakiego jeszcze nie było Wyróżniony

15 Lis 2016

Falubaz Cup Akademii Piłkarskiej Falubaz zapowiada się w tym roku wyjątkowo. Po pierwsze impreza jeszcze nigdy nie osiągnął takich rozmiarów, a po drugie śmiało można stwierdzić, że to największy halowy piłkarski turniej dla dzieci w województwie

Hala sportowa w Drzonkowie 3, 4 i 11 grudnia przeżyje prawdziwe oblężenie. W tych dniach rozegrany zostanie kolejny mikołajkowy turniej Falubaz Cup, którego organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy Akademia Piłkarska Falubaz. W imprezie powinni wziąć udział wszyscy uczący się w tej szkółce młodzi adepci piłki nożnej, a tych od wrześniowego naboru jest rekordowa ilość, czyli około 1200 osób.

- Oprócz oczywistych celów, jak np. promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, nauka sportowej rywalizacji w duchu fair play czy upowszechnianie zajęć sportowo-rekreacyjnych, nasz turniej integruje lokalną społeczność oraz wszystkich tych, którzy na co dzień związani są z Akademią. Dodatkowo zawsze podczas Falubaz Cup przeprowadzamy akcje charytatywne, a w tym roku będziemy nieść pomoc 5-letniemu Jakubowi Szymańskiemu, który cierpi na autyzm - opowiada o idei nie tylko grudniowej imprezy, bo przyświecającej działalności szkółki każdego dnia, koordynator APF Damian Stopa.

Do Drzonkowa zjadą zawodnicy wszystkich lokalizacji szkółki, czyli np. z Zielonej Góry, Nowej Soli, Sulechowa, Szprotawy, Żagania, Nowego Miasteczka, Kożuchowa, Kargowej, Gubina, Krosna Odrzańskiego i jeszcze wielu innych lubuskich siedzib APF. Piłkarze, ich rodzice, opiekunowie - sumę wszystkich uczestników tegorocznej edycji szacuje się na 3,5 tys. osób, a sama liczba dzieci sprawia, że Falubaz Cup to największy tego typu turniej piłkarski w lubuskim. Harmonogram imprezy, wypełniony po brzegi grą w piłkę uzupełniają również różnego rodzaju gry, zabawy, konkursy z nagrodami, występy i warsztaty.

APF

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele