Udany weekend z Falubaz Cup. W niedzielę zagrają dzieci 3-6

Cztery roczniki rozegrały już swoje turnieje w ramach Falubaz Cup 2016. Halę w Drzonkowie przez minioną sobotę i niedzielę odwiedziło kilkuset zawodników oraz wielu znamienitych gości, wśród których byli również prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron oraz trener polskiej reprezentacji w futsalu Andrzej Bianga.

W pierwszy dzień imprezy organizowanej przez UKS Akademię Piłkarską Falubaz rozegrano turniej roczników 2009 oraz 2008. Drużyny podzielone w obu przypadkach na dwie grupy rozegrały fazę grupową w systemie "każdy z każdym", a następnie w etapie pucharowym zmierzyły się w parach w meczach o poszczególne miejsca w zawodach. Co ważne, tradycyjnie podczas Falubaz Cup chłopcy z Akademii Piłkarskiej Falubaz na chwilę zapominają jaką reprezentują lokalizację, a przybierają nazwy drużyn, w których grają ich piłkarscy idole. I tak oglądaliśmy pojedynki zespołów jak np.: Bayern Monachium, Barcelona, Real Madryt, AC Milan, Juventus czy PSG. W turnieju rocznika 2009 wygrali zawodnicy ze Świebodzina. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Rafała Szczęsnego z Żagania a tytuł bramkarza imprezy otrzymał Paweł Sobociński z lokalizacji Świebodzin. W roczniku 2008 zwyciężyli zawodnicy z Sulechowa, w szeregach których gościnnie wystąpiło trzech chłopców ze Świebodzina. Nagrody indywidualne otrzymali: Ernest Muniak (Zielona Góra Huba, najlepszy zawodnik) i Fabian Pyka (Świebodzin, najlepszy bramkarz). W sobotę turniej odwiedzili i piłkarzom gratulacje składali nasi specjalni goście, patroni i partnerzy Falubaz Cup: wicewojewoda Robert Paluch oraz panowie z Akademii Piłkarskiej Reissa - Piotr Reiss i Piotr Matecki.

Niedziela należała do dwóch kolejnych roczników - 2007 i 2006. Jeśli chodzi o tych pierwszych, to puchar trafił w ręce piłkarzy Akademii Piłkarskiej Falubaz z Żagania. Nagrody indywidualne w tym roczniku to: najlepszy zawodnik Wiktor Bogiel z Żagania, natomiast najlepszy bramkarz Filip Marek z Kożuchowa. Z kolei najlepszą ekipą w roczniku 2006 okazali się chłopcy z lokalizacji Zielona Góra Zachód I, którzy pokonali swoich kolegów z II ekipy ZG Zachód. Nagrody indywidualne w tym przypadku dla: bramkarz Stanisław Krzyż (ZG Botaniczna) oraz w tej samej katgorii wyróżnienie dla Michała Ambrożego (ZG Zachód), natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju był Oskar Popławski (ZG Zachód). W niedzielę wśród gości nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, firm Falubaz i Toyota, jak również prezesa Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Roberta Skowrona, a niespodzianką dla wszystkich był przyjazd na halę do Drzonkowa trenera reprezentacji Polski w futsalowej odmianie piłki nożnej - Andrzeja Biangi wraz z astystentem analitykiem.

11 grudnia, czyli w kolejną niedzielę, wracamy do Drzonkowa na III odsłonę Falubaz Cup. Tym razem piękną halę WOSiRu opanują najmłodsi adepci szkółki, czyli podzieleni na trzy grupy piłkarze w przedziale wiekowym 3-6 lat.

źródło: materiał prasowy organizatora

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele