baner opel 09-2019 1130x90px

Rekordowy Falubaz Cup startuje w weekend!

23 Lis 2018

Sześć turniejów w ciągu trzech tygodni. Trzy wewnętrzne dla danych roczników Akademii i trzy międzyklubowe, w których udział wezmą czołowe w Polsce reprezentacje poszczególnych roczników, a także piłkarze z zagranicy – tak zapowiada się Falubaz Cup 2018, cykl jedynych takich w województwie lubuskim piłkarskich imprez pod dachem.

Falubaz Cup 2018 to jeden z największych w Polsce cykli turniejów sportowych dla dzieci, organizowany co roku przez Uczniowski Klub Sportowy Akademia Piłkarska Falubaz.

Liczba uczestników rośnie z edycji na edycję i obecnie jest już liczona w tysiącach. Najmłodsi piłkarze mają cztery lata i podobnie jak starsi koledzy i koleżanki na co dzień trenują w lokalizacjach Akademii Piłkarskiej Falubaz rozsianych po województwie lubuskim w miastach i miasteczkach, jak: Zielona Góra, Zatonie, Nowy Kisielin, Nowa Sól, Gubin, Krosno Odrzańskie, Sulechów, Świebodzin, Żagań, Szprotawa, Nowe Miasteczko, Kożuchów, Konotop, Babimost i Kargowa.

Tegoroczne rozgrywki odbędą się w podzielonogórskim Drzonkowie (ul. Olimpijska 20, hala tenisowa), Nowej Soli (hala CKZiU „Elektryk” przy ul. Piłsudskiego) i Czerwieńsku (hala „Lubuszanka” przy ul. Zielonogórskiej).

- W tym roku przewidywana liczba uczestników wydarzenia to łącznie ok. 4000 osób, w tym ok. 1400 zawodników APF! W sportowych zmaganiach weźmie udział kilkadziesiąt drużyn. Młodzi sportowcy w różnych kategoriach wiekowych powalczą o medale i miejsca na podium. Na młodych adeptów piłki nożnej czeka duża dawka sportowych emocji i zdrowej rywalizacji – zapowiada Damian Stopa, prezes Akademii.

Trzy pierwsze turnieje (24-25.11 i 1.12) to rywalizacja tocząca się pomiędzy członkami APF od roczników 2013/14 do 2008.
W kolejnych do gry zaprosiliśmy czołowe w danym roczniku polskie szkółki piłkarskie. I tak 2 grudnia w Drzonkowie zagra 12 zespołów (chłopcy urodzeni w 2010 r.), w tym piłkarze np. Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin, Śląska Wrocław, Miedzi Legnica czy Varsovi Warszawa.

15 grudnia w Czerwieńsku w liczbie ośmiu ekip rywalizować będzie rocznik 2008, np. Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Warta Poznań, Parasol Wrocław, a także goście z Niemiec – piłkarze Berlin United.

Pomiędzy tymi imprezami wydarzy się jeszcze mniejszy turniej, mianowicie 8 grudnia w Nowej Soli zagrają dwie reprezentacje APF z roczników 2010/11 oraz gości z Korony Wschowa i Dębu Przybyszów. Będzie to jedyny turniej w cyklu, w którym poza gospodarzami wystąpią jeszcze inne drużyny z województwa lubuskiego.

Uzupełniając dodajmy, że najstarsze roczniki – 2006/07 pojadą na swoje zawody do Leszna grać w Reiss Cup.
 
Na wszystkich uczestników FC 2018, ich rodzin oraz przybyłych gości czekają także dodatkowe atrakcje, m.in. występy, gry i zabawy, konkursy, warsztaty tematyczne, szkolenie z pierwszej pomocy oraz upominki od organizatora. Na liście pokazów specjalnych mamy akrobatów, ekipę Football Freestyle i tancerzy. Gościem specjalnym 1 grudnia w Drzonkowie będzie reprezentant Polski w piłce nożnej. Wstęp na halę wolny.

Mikołajkowy turniej Falubaz Cup to nie tylko niezwykłe emocje, sportowa rywalizacja i głośny doping kibiców. W trakcie trwania rozgrywek prowadzona będzie także sprzedaż cegiełek oraz kalendarzy, z których dochód zostanie przekazany na leczenie najmłodszych. Oczywiście nie zabraknie licytacji z wyjątkowymi przedmiotami, jak np. gadżety klubowe z podpisami zawodników Pogoni Szczecin, Lecha Poznań, Zagłębia Lubin i Wisły Kraków. Rarytasem będą koszulki od reprezentantów Polski – Krzysztofa Piątka i Bartosza Bereszyńskiego.

Podczas Falubaz Cup 2018 będziemy gromadzić fundusze dla: Marcela Sokołowskiego, Laury Kubiak i Miłosza Nabelskiego.
Marcel urodził się w zamartwicy, z obrzękiem i zasinieniem okolicy potylicy, z ciasno owiniętą pępowiną wokół szyi, z obniżonym napięciem mięśniowym oraz anemią i hipotensją. Efektem tego jest upośledzenie umysłowe w stopniu głębokim. Marcel nie mówi, występują u niego cechy autyzmu oraz padaczka objawiająca się wyłączeniami.

9-letnia Laura choruje na wodogłowie, rozszczep kręgosłupa, paraliż kończyn dolnych, epilepsję oraz pęcherz neurogenny. Szansą dla Laury jest przeszczep komórek macierzystych, które mogą odbudować uszkodzone strukturę w mózgu. Wówczas będzie możliwe ustanie ataków epilepsji, a także rozwój i przyswajanie nowych umiejętności przez Laurę.

Z kolei u Miłosza w wieku 10 lat rozpoznano chłoniaka ziarnistego. Od wakacji chłopcu podawana jest chemia, która ma pomóc pozbyć się nowotworu. Zbiórka jest dla Miłosza szansą na szybsze i efektywniejsze leczeniu złośliwego nowotworu.

- Jako trenerzy i pracownicy Akademii Piłkarskiej Falubaz pragniemy wspierać najmłodszych, którzy tego najbardziej potrzebują. Zwracamy się do zawodników i ich rodzin, a także sympatyków naszego klubu o wsparcie dla chorych dzieci – apeluje D. Stopa.

Wśród honorowych patronów FC 2018 znaleźli się: marszałek województwa Elżbieta Anna Polak, wojewoda lubuski Władysław Dajczak, prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej Robert Skowron, Lubuska Federacja Sportu na czele z Bogusławem Wontorem, starosta powiatu zielonogórskiego Dariusz Wróblewski oraz prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Harmonogram

Falubaz Cup – turnieje wewnętrzne

Drzonków 24 listopad - od godz. 9.10 do 18.20 (roczniki 2011 i 2010)
Drzonków 25 listopad - od godz. 9.10 do 18.00 (roczniki 2009 i 2008)
Drzonków 1 grudnia - od godz. 9.10 do 19.10 (roczniki 2012, 2013 i 2014/15)

Falubaz Cup – turnieje międzyklubowe

Drzonków 2 grudnia (rocznik 2010)
Nowa Sól 8 grudnia (rocznik 2010/11)
Czerwieńsk 15 grudnia (rocznik 2008)

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele