baner opel 06-2019 1130x90px

Piłkarze ręczni wracają do gry! Na pierwszy ogień Wisła Płock (zapowiedź)

09 Sty 2018

W najbliższą sobotę, 13.01 szczypiorniści zakończą ponad miesięczną przerwę w rozgrywkach ligowych. Podopieczni Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego nie próżnowali w przygotowaniach do najbliższych spotkań pierwszej ligi.

Ostatnią, ligową kolejkę (12) zielonogórzanie rozegrali 9.12, w Gdańsku wygrywając z miejscowym NLO SMS ZPRP 28:24. Tydzień później, 17.12 zespół z gryfem na piersi sparował między sobą, grając dla potrzebujących rodzin z naszego miasta. Kolejne dni obfitowały w ciężkie treningi, tak by 21.12 rozejść się na przerwę świąteczną.

Mimo absencji ekipy w hali sportowej przy ul. Prof. Szafrana 6, zawodnicy otrzymali rozpiskę biegową do 24.12. Święta Bożego Narodzenia minęły w mgnieniu oka i piłkarze ręczni musieli wracać na parkiet. Już 27.12 studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego ponownie spotkali się w murach hali sportowej i trenowali przez 3 dni. Krótka przerwa na Sylwestra, Nowy Rok i ... do pracy rodacy!

2.01 szczypiorniści wrócili do systematycznego trenowania. Trzy dni później reprezentacja Grodu Bachusa udała się na sparing do Legnicy. Biało-zieloni zagrali z dziewiątym zespołem I ligi gr. B - MSPR Siódemką Miedź Legnica. Z 75-minutowego meczu zwycięsko wyszli gospodarze wygrywając 32:31.

"To było bardzo dobre spotkanie, patrząc z punktu szkoleniowego. Możemy być zadowoleni, biorąc pod uwagę ostatnie obciążenia treningowe. Zagrali wszyscy zawodnicy" - komentował zielonogórski sztab szkoleniowy.

Od poniedziałku rozpoczęły się przygotowania, jak do każdego meczu ligowego. Sobotni rywal lepiej uplasował się w tabeli w roku 2017. Mając na swoim koncie 19 punktów, Orlen II Wisła Płock plasuje się na 6 miejscu w ligowym rankingu. KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego dorobił się 17 oczek i 9 lokaty. Co to oznacza? Emocjonujący mecz do 60 minuty spotkania. Triumf gospodarzy w podstawowym czasie gry pozwoli wyprzedzić płocczan i awansować wyżej.

Przypomnijmy, iż w meczu nie zagrają wszyscy. Karę za brutalne przewinienie grzecznie odsiaduje Marcin Jaśkowski, a z poważną kontuzją dalej zmaga się skrzydłowy Maciej Orliński.

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - Orlen II Wisła Płock
hala Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Profesora Szafrana 6
sobota, 13.01 - godzina 19:00

Bilety:

5,00 zł - ULGOWE (uczniowie, studenci, renciści, emeryci - za okazaniem ważnej legitymacji)
10,00 zł - NORMALNE (pozostałe osoby)

Liczba miejsc ograniczona! Bilety można nabyć w kasie, otwartej 45 minut przed rozpoczęciem spotkania. O wstępie na mecz decyduje kolejność zakupu biletów.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele