baner opel 06-2019 1130x90px

Akademickie derby piłki ręcznej

25 Sty 2018

Długo wyczekiwane akademickie derby I ligi piłki ręcznej są przed Nami! W sobotę, 27.01 zespół Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego zmierzy się ze stołeczną drużyną Uniwersytetu Warszawskiego. 

Rywale zgromadzili dotychczas na swoim koncie 24 oczka, co daje im 5 lokatę w ligowym rankingu. Zielonogórzanie w swoim dorobku mają zaledwie 1 punkt mniej, plasując się na 7 pozycji. Zwycięstwo zielonogórzan w tym spotkaniu, byłoby spełnieniem oczekiwań sztabu szkoleniowego. 

"Myślę, że dziewięć punktów w trzech najbliższych meczach jest do zebrania i taka pula Nas interesuje!" - tak przed dwoma tygodniami zapowiadał trener Łuczak. Plan, jak dotąd jest sumiennie realizowany. Najpierw akademicy pokonali przed własną publicznością Orlen Wisłę II Płock, a tydzień później po ciężkiej walce podbili Koszalin. Do stuprocentowej realizacji planu pozostało jeszcze jedno spotkanie, teoretycznie najcięższe. Zwycięstwo gospodarzy w tym pojedynku, da im kolejny awans w tabeli tym razem na 6 lokatę.

Warto nadmienić, iż obydwa zespoły są tegorocznymi beniaminkami I ligi. Zielonogórzanie ulokowani są w środku tabeli, a ich celem pozostaje utrzymanie w rozgrywkach. Dodatkowego smaczku nadaje fakt, iż Zielona Góra jak i Warszawa są drużynami uniwersyteckimi. Czekają Nas zatem akademickie derby. Wszystko wskazuje na to, że będzie to mecz dobry dla oka, pełen zwrotów akcji i nafaszerowany emocjami.

 

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - AZS UW Warszawa
hala Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Profesora Szafrana 6
sobota, 27.01 - godzina 18:00


Bilety:
5,00 zł - ULGOWE (uczniowie, studenci, renciści, emeryci - za okazaniem ważnej legitymacji)
10,00 zł - NORMALNE (pozostałe osoby)

Liczba miejsc ograniczona! Bilety można nabyć w kasie, otwartej 45 minut przed rozpoczęciem spotkania. O wstępie na mecz decyduje kolejność zakupu biletów.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele