baner opel 09-2019 1130x90px

Minimalne porażki szczypiornistów AZS

13 Sie 2018

Pierwszy tydzień przygotowań pierwszoligowych szczypiornistów dobiegł końca! Udział w Turnieju o Puchar Powiatu Wągrowieckiego był akcentem zwieńczającym siedem dni ciężkiej pracy. Obydwa spotkania akademicy minimalnie przegrali, jednak rezultat końcowy był sprawą drugorzędną.

Przed wyjazdem szkoleniowiec akademików podkreślał, że pierwszy tydzień przygotowań jest najcięższym "do zniesienia". Praca wykonywana na treningach bywa bardzo intensywna, a zawodnicy czują to w nogach. Na chwilę obecną uczestnictwo w meczach kontrolnych ma zaspokoić głód grania oraz zgrywać zespół, tak by z końcem września tworzyć kolektyw.

Jak zapowiedziano, tak się stało. W meczach szansę otrzymali wszyscy gracze, w równym wymiarze czasu. Biało-zieloni przećwiczyli różne warianty gry obronnej oraz pewne fragmenty ataku. Sztab szkoleniowy wyniósł cenną wiedzę, nad jakimi elementami trzeba popracować w późniejszym czasie.

Wyniki spotkań:
MKS Nielba Wągrowiec - KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 22:20 (11:10)

KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 22:20 (12:9)

Kolejny sparing zaplanowano za tydzień. W sobotę, 18 sierpnia zielonogórzanie podejmą na własnym parkiecie UKS EUCO "Dziewiątkę" Legnica.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele