baner opel 06-2019 1130x90px

UKS Olimp Grodków - KU AZS UZ Zielona Góra (zapowiedź) Wyróżniony

11 Wrz 2014

W sobotę, 13 września rozpoczną się pierwszoligowe rozgrywki piłki ręcznej mężczyzn. Reprezentacja Zielonej Góry zainauguruje sezon wyjazdem do Grodkowa, gdzie zmierzy się z miejscowym Olimpem.

Gospodarz najbliższego spotkania to rywal ze średniej półki, jeśli mówimy o zapleczu Superligi. W zeszłym sezonie "Olimp" uplasował się na siódmej lokacie, czyli w samym centrum rankingu. Teraz grodkowianie, za cel postawili sobie przeskoczyć ubiegłoroczny rezultat. Czy im się uda? Tego nie wie nikt. Wielką zagadkę stanowi również sam przebieg I ligi. Dopiero pierwsze pojedynki wskażą liderów, średniaków i tych, którzy sobie nie radzą.

Uczniowski Klub Sportowy z Grodkowa rozegrał kilka meczów kontrolnych w okresie przygotowawczym. Klub Uczelniany z Grodu Bachusa sparingował się 10 razy. Akademicy mierzyli się z zespołami I, II oraz III ligi. Podopieczni Mariusza Kwiatkowskiego i Bronisława Maly triumfowali 6-krotnie i doznali 4 porażek. Identycznie wyklarowała się sytuacja "Olimpu". Zawodnicy UKS-u rozegrali taką samą liczbę spotkań, a stosunek wygranych do przegranych równa się z KU AZS UZ.

Z powyższych notatek wynika, że obydwa zespoły mają wyrównane szanse. Nie należy zapominać, iż na korzyść gospodarzy wpływa doświadczenie z zaplecza Superligi, które nabyli w sezonie 2013/2014. Dodatkowym aspektem pozostaje publika, która również może dodać skrzydeł.

My nie będziemy dzielić skóry na niedźwiedziu, czy wróżyć z fusów. Po prostu w tym meczu wygra lepszy. Jeśli chcecie wiedzieć co będzie działo się na parkiecie - to mamy dla Was świetną wiadomość. Już dziś zapraszamy do relacji na żywo, którą będzie można śledzić na naszym portalu.

UKS "Olimp" Grodków - KU AZS UZ Zielona Góra
sobota - godzina 18:00 - ul. Sienkiewicza

Z archiwum...

Sezon 2011/2012:
UKS "Olimp" Grodków - KU AZS UZ Zielona Góra 24:24

KU AZS UZ Zielona Góra - UKS "Olimp" Grodków 26:31

Sezon 2012/2013:
KU AZS UZ Zielona Góra - UKS "Olimp" Grodków 33:32
UKS "Olimp" Grodków - KU AZS UZ Zielona Góra 32:23

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele