Dragonsi rozpoczynają sezon

09 Cze 2016

Już 19. czerwca zielonogórskie Smoki wybiegną po raz pierwszy w tym sezonie na ligowe boiska. Swój kolejny bój o ligowe mistrzostwo nasi zawodnicy rozpoczną od wyjazdowego meczu, który jednocześnie będzie pierwszymi lubuskimi derbami w futbolu amerykańskim. Rywalami Dragonsów będą zawodnicy Stali Gorzów, którzy tym meczem zadebiutują na boiskach drugiej ligi.

Futboliści Dragons Zielona Góra do tego meczu szykują się już od dawna, a tak o przygotowaniach opowiada trener główny Smoków, Charles Carr: "Straciliśmy kilku zawodników, którzy przeprowadzili się do innych miast tuż po sezonie 2015, jednak udało nam się zrekrutować kilku ciekawych chłopaków w trakcie trwania tzw. off-season. Technicznie patrząc na naszą drużynę, Smoki są zupełnie inną ekipą niż to, co widzieliśmy roku temu, ale też przyjdzie nam grać w zupełnie inaczej wyglądającej lidze. Jestem jednak dość pewny tego, co udało nam się zbudować, oraz naszej umiejętności gry zespołowej, jak i talentu naszych powracających weteranów. Wciąż mamy wąską kadrę, jednak wypełniona jest ona bardzo zdolnymi zawodnikami. Oczekuję tego, iż w tym roku będziemy nadal budować nową tradycję futbolowych sukcesów w Zielonej Górze."

Dragonsi swój pierwszy mecz rozegrają już w niedzielę, 19.06 o godzinie 15:00 na stadionie żużlowym im. E. Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim i bardzo mocno liczą na doping zielonogórskich kibiców, którzy wielokrotnie udowadniali, jak ważnym elementem zespołu są. "Liczę na to, że do Gorzowa pojedzie spora ilość naszych fanów chociażby tak, jak miało to miejsce w poprzednich latach. To właśnie dla tych ludzi gramy, więc tym bardziej ich obecność jest tam wskazana. Jedziemy do Gorzowa w roli faworytów, mierzymy się bowiem z beniaminkiem naszej ligi. Tutaj jednak niczego nie można być pewnym, nie wiemy do końca, czego możemy się spodziewać, jednak mogę zagwarantować, że jedziemy po komplet punktów i po to, by wieść prym na Ziemi Lubuskiej - komentuje zbliżający się mecz prezes Dragons Zielona Góra, Tomasz Dzida.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele