Futbolowe derby dla Smoków

21 Cze 2016

19 czerwca 2016 roku doszło do historycznego wydarzenia, na Ziemi Lubuskiej po raz pierwszy rozegrano futbolowe derby, w których zielonogórskie Smoki zmierzyły się gorzowską Stalą. Ciężar tego spotkania był o tyle większy, że dla obu drużyn był to mecz otwierający sezon. Dragonsi startowali w roli faworytów i nie zawiedli swoich licznie zebranych kibiców, wygrywając to spotkanie aż 38:8. Tym samym, to właśnie Zielona Góra będzie stolicą lubuskiego futbolu na najbliższe miesiące, co najmniej do września, kiedy to nastąpi rewanżowe spotkanie.

Spodziewaliśmy się dobrego otwarcia sezonu i tak się stało. Stal zaskoczyła nas dobrą postawą i nieustającą, mimo niekorzystnego wyniku, chęcią walki. Bardzo dobrze funkcjonowała dzisiaj nasza gra biegowa. Gorzej było z podaniami. Na pewno na grze górą musimy skupić się na treningach. Teraz przed nami analiza dzisiejszego meczu i przygotowanie do kolejnego rywala - powiedział Michał Róg, asystent trenera głównego Dragons Zielona Góra.

Dragonsi od początku przeważali w tym meczu, na przerwę schodząc z prowadzeniem 22:0. Wyborne akcje biegowe w wykonaniu MVP spotkania Przemysława Schołtuna oraz wtórującym jemu Mateuszowi Tomaszewskiemu i Arielowi Wróblowi pozwoliły zawodnikom z Zielonej Góry na spokojne kontrolowanie meczu aż do jego końca.

Dzisiaj okazało się, że Smoki mają naprawdę solidną drużynę. Przede wszystkim zaimponowali nam zgraniem. Pokazali dzisiaj twardy futbol, którego się spodziewaliśmy. Nie potrafiliśmy jednak znaleźć recepty na taki styl gry. Nasza ofensywa wyszła na boisko bardzo stremowana - skomentował Emil Mikuła, trener Stali Gorzów.

Tomasz Dzida, prezes Dragons Zielona Góra, tak komentuje zakończone spotkanie: Teraz czas na szybki odpoczynek, analizę tego, co zrobiliśmy na boisku i dalsze szlifowanie naszych zagrywek, bo jeszcze bardzo dużo pracy przed nami. Mimo tego, iż mecz zakończył się naszym okazałym zwycięstwem, nie do końca jesteśmy zadowoleni z tego, co było na boisku. Bardzo cieszy nas fakt, że jesteśmy na pierwszym miejscu w Lubuskiem jeśli chodzi o futbol, ale najważniejsze jest dla nas to, że mamy dla kogo grać. Jestem ogromnie zadowolony z ilości kibiców naszej drużyny, którzy pojawili się na tym spotkaniu. Pokazali, że są z nami zawsze.

Kolejne spotkanie zielonogórzanie rozegrają dopiero za trzy tygodnie, 10.07 w Poznaniu, gdzie zmierzą się z drugą drużyną Kozłów Poznań, z którymi już raz, w 2013 roku, wygrali. Smoki już teraz zapraszają wszystkich swoich kibiców na ten mecz.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele