Derby Ziemi Lubuskiej w Futbolu Amerykańskim

08 Wrz 2016

Już 11.09 przed zielonogórskimi Smokami ostatni mecz domowy w sezonie zasadniczym 2016. I nie będzie to zwykły mecz, właśnie na koniec rozgrywek przygotowano bowiem wielkie święto futbolu - derby Ziemi Lubuskiej. To właśnie w najbliższą niedzielę odbędzie się rewanżowe spotkanie pomiędzy Dragonsami z Zielonej Góry, a ekipą Stali Gorzów.

Dla zawodników z Winnego Grodu będzie to ostatni mecz w tym sezonie w rozgrywkach zasadniczych i tylko zwycięstwo bez straconych punktów pozwala Smokom na podtrzymanie nadziei na awans do fazy pucharowej. Dla Gorzowian sezon 2016 definitywnie się już kończy, więc presja wygrania z rywalami z Zielonej Góry będzie jeszcze większa.

"Szykujemy się do tego meczu, jak do każdego innego spotkania, jednak wiadomo, że ciężar gatunkowy jest inny, niż przed spotkaniami z rywalami spoza Lubuskiego. Cieszę się, że sezon zasadniczy kończymy meczem u siebie, i to jeszcze takim meczem. Nie dość, że czekają nas derby naszego pięknego województwa, to jeszcze odbędą się one w trakcie Winobrania, czyli święta Zielonej Góry. Wierzę, że zakończymy dni naszego miasta mocnym akcentem i dostarczymy naszym kibicom wielu powodów do dumy. Derby zawsze dostarczają dodatkowych emocji, co wiemy choćby ze stadionów żużlowych, i mogę takie same emocje zagwarantować na naszym meczu - tak spotkanie komentuje Tomasz Dzida, prezes Smoków.

Dragonsi do tego spotkania podchodzą z bilansem 3:2 i tylko zwycięstwo daje im matematyczne szanse na awans do fazy play-off. Duża ilość straconych punktów w meczach stawia zawodników z Zielonej Góry w bardzo trudnej sytuacji i nawet przy korzystnym wyniku niedzielnego meczu wejście do fazy pucharowej może okazać się niemożliwe. Jednak Smoki zapowiadają ogromną walkę o końcowy wynik i zapewniają, że dostarczą kibicom wiele emocji.

Początek meczu o godzinie 14:30 tradycyjnie na boisku przy ul. Botanicznej 66. Organizatorzy meczu nie zapomnieli o kibicach i, jak przy każdym meczu, przygotowali wiele pozaboiskowych atrakcji oraz smakołyków od sponsorów.

Po raz pierwszy w historii zielonogórskiego futbolu amerykańskiego, Dragons przygotowali możliwość obejrzenia meczu w internecie. Relacja dostępna na

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele