Dragonsi zaczynają prace nad nowym boiskiem

04 Kwi 2017

31. marca - ten dzień zielonogórscy futboliści mogą zapisać w swojej historii jako kamień milowy. To właśnie w ostatni piątek marca zielonogórski MOSiR ogłosił rozpoczęcie procedury przetargowej, której celem jest wyłonienie firmy, która zajmie się przebudową obiektu Dragons Zielona Góra przy Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze. To inwestycja, która realizowana jest ze środków Budżetu Obywatelskiego 2015, podczas którego to Smoki przekonały ponad 4000 Zielonogórzan do podpisania się pod ich projektem.

Co to oznacza dla futbolistów z Winnego Grodu? O zdanie poprosiliśmy Tomasza Dzidę, prezesa Dragons: "Dla nas jest to chwila, na którą wszyscy czekaliśmy, pewnego rodzaju spełnienie marzeń nie tylko nas, naszych zawodników i fanów, ale i ludzi, którzy pomagali nam na początku. Dokładnie 5 lat temu robiliśmy pierwsze przymiarki do wybudowania obiektu do Futbolu w Zielonej Górze, i tak po tym czasie, mogę zameldować, iż zadanie zostało wykonane. Choć przed nami jeszcze długa droga, wiemy, że stadion powinien być otwarty jeszcze w tym sezonie. Inwestycja ta pozwoli nam nie tylko na wpisanie się na mapę zielonogórskiego sportu na stałe, pozwoli nam na ogromny rozwój naszej dyscypliny, taką bazą mogą pochwalić się bowiem nieliczni, a tak naprawdę będzie to pierwszy taki obiekt w Polsce. Pierwszy, bo jako jedyni będziemy mieli stadion tylko do futbolu i z myślą o futbolu robiony."

Boisko przy Botanicznej 66 zmieni się nie do poznania. Oprócz całkowitej wymiany nawierzchni na trawę sztuczną, rozbudowane zostaną trybuny, które pomieszczą blisko 800 osób, i które otrzymają zadaszenia, pojawi się sztuczne oświetlenie, a także ogrodzenie obiektu, które zabezpieczy go przed leśną zwierzyną. Dla Smoków posiadanie takiego obiektu, to kolejny ogromny krok w rozwoju dyscypliny w mieście i poza jego granicami i nadal zapraszają chętnych do dołączenia do drużyny, którzy już w tym sezonie wybiegną na boiska PLFA, w tym też na obiekt przy ul. Botanicznej.

Treningi odbywają się w poniedziałki o 18:00 na obiekcie Dragons, środy o 19:00 przy ul. Francuskiej 25A oraz w soboty na boisku w Przylepie.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele