Dragonsi poznali harmonogram na sezon 2017

24 Kwi 2017

Futbolowy sezon w Polsce rozkręcił się już pełną parą, czas więc na ogłoszenie tego, na co czekają wszyscy fani drugoligowych rozgrywek, w których zmierzą się zielonogórskie Smoki. Na Dragonsów czeka bardzo wymagający i trudny sezon, który będzie dla nich najbardziej intensywnym sezonem w historii klubu.

Rozgrywki w tym sezonie Zielonogórzanie rozpoczną od wyjazdowego meczu z drużyną Panthers Wrocław B, z którymi w poprzednim sezonie przegrali walkę o awans do pierwszej ligi. Mecz ten odbędzie się 2.07 we Wrocławiu. Niespelna tydzień później na Smoki czeka kolejny wyjazd na Dolny Śląsk, tym razem do Bielawy, gdzie podejmować ich będą lokalne Sowy, z którymi Dragonsi mierzyli się w 2012 roku w I Winobraniowym Turnieju o Puchar Smoka. Wtedy mecz zakończył się nieznacznym zwycięstwem Bielawian. Trzeci mecz odbędzie się 16.07, czyli po kolejnym tygodniu. Będzie to pierwsze domowe spotkanie naszych zawodników, którzy gościć będą Rosomaki z Opola. Drużyna bardzo dobrze znana futbolistom z Winnego Grodu.

Runda rewanżowa rozpocznie się dwa tygodnie później, 29.07, Smoki podejmą na boisku przy Botanicznej Owls z Bielawy. Piątego sierpnia, Zielonogórscy futboliści pojadą na swój ostatni mecz wyjazdowy w sezonie zasadniczym, by w Opolu zmierzyć się z tamtejszymi Wolverines. Do ostatniego meczu rundy zasadniczej Smoki będą mogły odpocząć aż dwa tygodnie, to właśnie 19.08 podejmą oni u siebie wrocławskie Pantery.

Pierwsza runda play-off zaplanowana jest na weekend 9/10.09, półfinały rozegrane będą 30.09 i 1.10, a finał odbędzie się 14.10.

Tomasz Dzida, prezes Dragons tak komentuje harmonogram: Jesteśmy nieco zszokowani tym, że cały nasz sezon rozegramy w tak krótkim czasie, jednak daje nam to dodatkowy impuls do treningów. Wiemy, że będzie to szalenie trudny, wyczerpujący i intensywny sezon, ale nadal przyświeca nam tylko jeden cel - awans do PLFA1. Pracujemy nad tym, by zamienić daty pierwszego meczu domowego tak, byśmy wszystkie spotkania rozegrali na naszym nowym, pięknym obiekcie, który prawdopodobnie gotowy będzie do końca lipca. Tym bardziej więc warto czekać na ten sezon, bo będzie on na pewno przełomowy. Czeka na nas, na naszych fanów i na drużyny przyjezdne stadion futbolowy z prawdziwego zdarzenia, zagramy w nowych szatach, które udało nam się zakupić przy pomocy kibiców - czego chcieć więcej? Musimy wyjść na boisko i pokazać, że warto nas wspierać. Cały czas zachęcamy osoby zainteresowane futbolem do wstąpienia w nasze szeregi - teraz jest na to najlepszy moment.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele