baner opel 09-2019 1130x90px

Wataha Zielona Góra w Ekstraklasie Futbolu Amerykańskiego

13 Lis 2017

Zielonogórska Wataha wystąpi w Ekstraklasie Futbolu Amerykańskiego! Tak właśnie swoją ligową przygodę rozpoczną futboliści amerykańcy spod znaku Wilka. EFA są elitarnymi rozgrywkami zrzeszającymi 20 najlepszych i najbardziej rozwiniętych klubów w Polsce.

Działania zielonogórskich futbolistów, dawniej znanych jako Dragons, od kilku lat przykuwa uwagę futbolowego świata w Polsce, nie może zatem dziwić zaproszenie do grona najlepszy przedstawicieli futbolu amerykańskiego w Polsce.

"Bardzo cieszy nas fakt, że widać nas na ogólnopolskiej arenie i że jesteśmy postrzegani przez kluby z najwyższej półki, jako bardzo poważny partner. Od lat pracujemy na naszą pozycję i spodziewaliśmy się tego, że niebawem polska czołówka zawita również do Zielonej Góry. Same rozgrywki EFA są czymś zupełnie nowym, jest to liga stworzona w kontrpropozycji do tego, co znane było dotychczas jako PLFA. Długo rozmawialiśmy na temat przyszłości naszej drużyny i tego, w jakich rozgrywkach wystąpimy, jednogłośnie jednak zdecydowaliśmy się na dołączenie do EFA i walkę z najmocniejszymi klubami w Polsce. Zawsze stawialiśmy sobie ambitne cele i walkę z najlepszymi" - tak całą sprawę komentuję prezes zielonogórskiego klubu, Tomasz Dzida.

Co przystąpienie do EFA oznacza dla Zielonogórzan w praktyce? Sezon trwający od końca marca do połowy lipca, więcej meczów w rundzie zasadniczej, rywale z najwyższej futbolowej półki oraz rozgrywki juniorskie po zakończeniu zmagań pierwszego zespołu.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele