baner opel 06-2019 1130x90px

Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce

06 Sie 2014

W Szczecinie na stadionie miejskim im. Wiesława Maniaka odbyły się 90. Mistrzostwa Polski Seniorów. W imprezie startowała grupka zawodników ZLKL Zielona Góra. Nie zdobyli medali, ale wypadli na miarę swoich możliwości.

Na wysokim V miejscu ukończyła skok wzwyż Michalina Kwaśniewska. Pokonała poprzeczkę na wysokości 1,78m.Największą zielonogórską nadzieją na medal miał być 400-metrowiec Mateusz Fórmański. Osiągnął najlepszy swój wynik w sezonie, ale wobec wysokiego poziomu finalistów tej konkurencji jego czas 46,70 sek. wystarczył jedynie do zajęcia VII miejsca.

W finale na XI pozycji w konkursie rzutu dyskiem (1kg) uplasowała się Karolina Sygutowska. Jej wynik - 43,36m.

Jerzy Walczak (kierownik wyszkolenia ZLKL Zielona Góra): Nasza trójka wypadła dobrze. Mateusz Fórmański miał walczyć o medal i awans do reprezentacji na Mistrzostwa Europy Seniorów (Zurych, 12-17.08.2014.). Nie udało się, ale uzyskał najlepszy wynik w sezonie. To cieszy. Moja podopieczna jechała na Mistrzostwa z szóstym wynikiem w rankingu. Zajęła V lokatę. Mogła być czwarta, ale nie wyżej. Poziom polskiego skoku wzwyż kobiet podniósł się wyraźnie. Jako szkoleniowiec czuję niedosyt, nie z powodu lokaty zawodniczki, ale uzyskanego rezultatu. Powinna skoczyć minimum jedną wysokość wyżej (1,82m.). Jednak błędy techniczne popełniane na ostatnich krokach rozbiegu na to nie pozwoliły. 21-letnia Karolina Sygutowska jest zawodniczką kategorii młodzieżowej (U-23). W MPS nie zawiodła. Posłała dysk w granicach swoich aktualnych możliwości. Zawiódł, niestety inny nasz młodzieżowiec, Mateusz Bak. Przed mistrzostwami był VI w rankingu na 1500m. Dziwna taktyka biegu spowodowała, że uzyskał wynik o blisko 15 sekund gorszy od rekordu życiowego i został sklasyfikowany dopiero na XX pozycji.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.