Zielonogórzanie zdobyli Szczecin

Małgorzata Krawczyk oraz Bartosz Czajkowski (oboje AM#15 Triathlon Team) wygrali rywalizację w kategorii wiekowej 18-29 na dystansie sprinterskim podczas prestiżowych zawodów Triathlon Szczecin, które wchodzą w skład największego polskiego cyklu imprez triathlonowych Tri Tour.  Dzięki tym zwycięstwom zielonogórzanie wskoczyli na podium klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Czwarta edycja Triathlonu Szczecin okazała się rekordowa, ponieważ na trzech dystansach wystartowało łącznie blisko 800 zawodników. Wśród startujących nie zabrakło ścisłej czołówki polskich triathlonistów, w tym takich zawodników jak Marek Jaskółka – były Mistrz Europy oraz olimpijczyk, Paulina Kotfica – wielokrotna Mistrzyni Polski, czy Maciej Chmura – ostatni zwycięzca międzynarodowych zawodów Challenge Poznań.

Wśród elity polskiego triathlonu wystartowali zawodnicy zielonogórskiego AM#15 Triathlon Team, którzy zaprezentowali się na najkrótszym i najbardziej dynamicznym dystansie sprinterskim (475m etapu pływackiego w Odrze, 22,5 km trasy kolarskiej oraz 5,25 km biegu). Liderzy zespołu – Małgorzata Krawczyk oraz Bartosz Czajkowski – już od początku sezonu spisywali się bardzo dobrze. Plasując się na wysokich miejscach w takich imprezach jak JBL Triathlon Sieraków, Triathlon Charzykowy, czy Challenge Poznań. Jednakże dopiero w Szczecinie potwierdzili swoje wysokie aspiracje i zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych (oboje 18-29).

- Rok temu debiutowałem w Szczecinie i to właśnie tutaj zakochałem się w triathlonie. W ciągu roku wykonałem ogrom ciężkiej pracy, który zaowocował tym sukcesem. Cieszę się, że pierwsze zwycięstwo trafiło akurat na Szczecin, do którego mam sentyment. Mam nadzieję, że to dopiero początek sukcesów. Podstawowym celem na ten rok jest podium klasyfikacji generalnej cyklu Tri Tour i wszystkie starty ukierunkowuje pod ten cel – mówi Bartosz Czajkowski.

Równie szczęśliwa była Małgorzata Krawczyk, dla której jest to debiutancki sezon w triathlonie. – Jeszcze przed sezonem bałam się jak będą wyglądały moje triathlonowe starty. Wcześniej miałam styczność z każdą z trzech triathlonowych dyscyplin, jednakże dopiero w tym roku postanowiłam to połączyć. Cieszę się z tego sukcesu, tym bardziej, że podczas mojego ostatnio startu w międzynarodowych zawodach Challenge Poznań zabrakło mi zaledwie 22 sekund do podium. Każdy mój start to nowe doświadczenie i mam nadzieję, że z czasem będzie tylko lepiej – mówi Krawczyk.

Sukces Małgorzaty Krawczyk jest tym bardziej cenny, że zawodniczka AM#15 Triathlon Team jest jedyną głuchoniemą triathlonistką w Polsce. Ciężka choroba nie przeszkadza jej w tym, aby na równi rywalizować z pełnosprawnymi zawodniczkami z całego kraju. Drużyna AM#15 Triathlon Team swoje kolejny starty planuje podczas zawodów Challenge Praga, Triathlon Weekend Ośno Lubuskie oraz Prime Food Triathlon Przechlewo.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele