Sukces juniora zielonogórskiego AM#15 Triathlon Team

Hubert Babicz stanął na drugim stopniu podium w kategorii juniorów na dystansie sprinterskim w międzynarodowych zawodach Challenge Praga, które wchodzą do prestiżowego cyklu Challenge Family. Z dobrej strony pokazał się również zielonogórzanin Bartosz Czajkowski, który na dystansie średnim zajął wysoką 20 lokatę.

Challenge Praga rozegrany został na dwóch dystansach – sprinterskim (380 m/18 km/ 4,2 km) oraz średnim (1900 m/ 90 km/ 21,1 km). Dodatkowo miniona sobota była wyjątkowa dla historii triathlonu u naszych południowych sąsiadów, a to wszystko za sprawą debiutu czeskiej imprezy w prestiżowym cyklu Challenge Family. Ranga imprezy była gwarantem, że do Pragi przyjadą najlepsi zawodnicy z całego świata. W całych zawodach łącznie wzięło udział ponad 1100 triathlonistów.

Właśnie to ze względu na tak mocną i międzynarodową stawkę cieszy sukces Huberta Babicza, który zajął drugie miejsce w kategorii juniorów i 17 w klasyfikacji generalnej (najlepszy z Polaków). Krośnianin potrzebował zaledwie 1 godziny i 3 min, aby przepłynąć niemal 400 m w Wełtawie, przejechać 18 km pagórkowatej trasy rowerowej oraz przebiec 4,2 km przez centrum stolicy Czech.

- To zdecydowanie największy sukces w mojej krótkiej triathlonowej karierze – mówi Hubert Babicz z AM#15 Triathlon Team. – Jestem niezwykle zadowolony z uzyskanego miejsca, jednakże czuję, że miałem rezerwy na jeszcze lepszy czas. Niestety na rowerze trafiłem na grupę, która była trochę poniżej mojego poziomu i tutaj straciłem kilkadziesiąt sekund. Jednak nie ma co nad tym rozmyślać i trzeba mocno przygotować się do kolejnego startu, który już za niespełna trzy tygodnie – dodaje Babicz.

W stolicy Czech z bardzo dobrej strony spisał się również inny reprezentant AM#15 Triathlon Team – Bartosz Czajkowski. Zielonogórzanin pobił swój rekord życiowy na dystansie średnim o ponad 30 min i z czasem 4:55:50 zameldował się na mecie niezwykle wymagającego wyścigu. Uzyskany wynik pozwolił mu zająć 20 miejsce w kategorii wiekowej M 18-29.

- To był dopiero mój drugi start na tak długim dystansie i ciągle zbieram doświadczenie w starcie na większych objętościach. Mimo wszystko jestem niezwykle zadowolony z uzyskanego czasu. Progres, który widzę z zawodów na zawody pokazuje, że wszystko idzie w dobrym kierunku – mówi Bartosz Czajkowski z AM#15 Triathlon Team. – Teraz czas na regenerację i przygotowanie do kolejnych startów. Mój główny cel jest nadal niezmienny. Walczę o podium klasyfikacji polskiego cyklu Tri Tour na dystansie krótkim – podsumowuje Czajkowski.

Zawodnicy AM#15 Triathlon Team swój kolejny start planują w lokalnych zawodach Triathlon Ośno Lubuskie (19 sierpnia), a następnie pojadą na finał cyklu Tri Tour - Prime Food Triathlon Przechlewo. Podium ogólnej klasyfikacji na dystansach krótkich już niemal zapewnione ma Bartosz Czajkowski, natomiast o podium w klasyfikacji wiekowej będzie walczył Hubert Babicz (obecnie jest na 5 miejscu). Natomiast wśród kobiet o zwycięstwo w całym cyklu będzie walczyła zielonogórzanka Małgorzata Krawczyk.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele