Podsumowanie weekendu w wykonaniu akademików (3-4 II)

05 Lut 2018

Za nami kolejny ciekawy, ale także trudny weekend. Choć żaden z zespołów nie grał w hali przy ul. Prof. Szafrana 6, nie przeszkodziło to, aby osiągnąć założone cele.

NA WYJEŹDZIE

I LIGA PIŁKI RĘCZNEJ

MKS Real Astromal Leszno - KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 20:23

Sobota 03.02.2018

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI - FUTSAL

Reprezentanci UZ zajęli w turnieju półfinałowym IV miejsce, co daje awans do końcowego etapu, który rozgrywany będzie w Warszawie.

Zawodnicy reprezentujący Uniwersytet Zielonogórski bardzo dobrze spisali się podczas pierwszego dnia półfinału D Akademickich Mistrzostw Polski. Najpierw zremisowali bezbramkowo z Politechniką Śląska z Gliwic, a następnie pokonali Politechnikę Wrocławską 4:3. Futsaliści wygrali swoją grupę.

Kolejnego dnia w walce o przepustkę do turnieju finałowego w Warszawie reprezentanci Uniwersytetu Zielonogórskiego mierzyli się z gospodarzami półfinałów, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Zielonogórzanie mecz ten wygrali 4:1. Trzy trafienia zaliczył Sebastian Górski, jednego gola zdobył Jakub Babij.

Trzeciego dnia półfinałow futsaliści najpierw przegrali z Politechniką Opolską 1:8 (bramka Kamila Kruszyńskiego). Podobnie było w meczu o III miejsce z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie Zielonogórzanie przegrali dopiero po rzutach karnych 6:7. W regulaminowym czasie mieliśmy wynik bezbramkowy.

Autor: Krystian Machalica

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele