baner opel 06-2019 1130x90px

Dwa medale podczas Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych

10 Kwi 2019

W dniach 5-7 kwietnia 2019r. w Bydgoszczy odbyły się XLVI Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych. Zielonogórski Start reprezentowało trzech zawodników, podopiecznych Remigiusza Wołejki i Mateusza Hozakowskiego.

Marek Trykacz w kat. wagowej do 72kg ponownie wywalczył złoty medal wynikiem 160kg zaliczonym perfekcyjnie w drugim podejściu. Z trzeciego podejścia zrezygnował, gdyż miał już zapewniony złoty medal. Było to związane ze zbliżającym się Pucharem Świata na Węgrzech w dniach 25-28 kwietnia i pozostałymi jeszcze kilkoma ciężkimi treningami przed tymi zawodami. W kategorii wagowej do 80kg startował Bartosz Jąder, który niespodziewanie wywalczył brązowy medal z wynikiem 85kg. Wyższy ciężar był w jego zasięgu, jednak niewielkie błędy techniczne powodowały, że podejścia były niezaliczone. W bardzo licznie obsadzonej kategorii wagowej do 88kg zaprezentował się Marcin Biernacki, który zaliczając 75kg został sklasyfikowany na 8 pozycji.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele