baner opel 06-2019 1130x90px

Dobry start kajakarzy na poznańskiej Malcie

30 Maj 2019

W Poznaniu na torach kajakowych Malty równolegle z Pucharem Świata w sprincie kajakowym osób pełnosprawnych odbyły się zawody osób niepełnosprawnych w parakajakarstwie: Mistrzostwa Europy (21-22.05.2019) oraz Puchar Świata (23-25.05.2019) na dystansie 200m.

Udział wzięli zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego ”Start” Zielona Góra, członkowie kadry narodowej Kamila Kubas oraz Mateusz Surwiło, podopieczni trenerów: Jana Durczaka i Macieja Wyszkowskiego. Zawodnicy zaprezentowali się dobrze, biorąc pod uwagę fakt, że startowała czołówka zawodników z Europy, a dwa dni później czołowi zawodnicy ze Świata. Zarówno Kamila, jak i Mateusz po kwalifikacjach i półfinałach zakwalifikowali się do finału A Mistrzostw Europy i Pucharu Świata, zajmując 8 miejsca z wynikami:

8 miejsce Kamila Kubas KL2- Mistrzostwa Europy - 59.250, Puchar Świata - 58.186

8 miejsce Mateusz Surwiło KL3 - Mistrzostwa Europy - 44.989, Puchar Świata - 42.758

Dobrze rozpoczęli swoje starty tegoroczne nasi zawodnicy, dla których najważniejszą imprezą będą Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 22-25 sierpnia 2019 w Szeged na Węgrzech, gdzie będą mieli możliwość zdobywania swoich pierwszych kwalifikacji paraolimpijskich. Wspieramy mocno Kamilę, która po reklasyfikacji medycznej staruje w dalszym ciągu w klasie zawodniczek sprawniejszych. Wierzymy w to, że jest silną i ambitną zawodniczką, będzie walczyć o najwyższe trofea sportowe, czego dowodem są miejsca w finale ważnych imprez. Trzymamy mocno kciuki za naszych zawodników.

materiał prasowy ZSR START Zielona Góra

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele