baner opel 09-2019 1130x90px

Złoty medal Klaudii Najbor w Międzynarodowym Turnieju Bocci

08 Cze 2019

W Konopiskach koło Częstochowy odbył się Międzynarodowy Turniej Bocci „Prometeus Cup 2019”, który był jednocześnie II Turniejem Eliminacyjnym do Mistrzostw Polski w bocci. Świetnie zaprezentowała się ekipa Startu Zielona Góra, podopieczni trenerów: Łukasza Tarnawskiego i Marty Kurzawskiej.

W I lidze Klaudia Najbor z asystentem sportowym Alanem Kaliszem (BC3) po bardzo udanych występach zajęła pierwsze miejsce. Mecze, które rozgrywała Klaudia były bardzo wyrównane i w większości pojedynków o końcowym rezultacie decydowała ostatnia runda. Anna Gruchot (BC2) zajęła piąte miejsce, ale odnotować należy fakt, że w grupie wygrała z Mistrzynią Polski – Mariką Furtak. W II lidze Tomasz Niparko z asystentem sportowym Jolantą Niparko (BC3) był trzeci, a Milena Oleksińska (BC5) czwarta. Są to bardzo dobre rezultaty biorąc pod uwagę fakt, że poziom sportowy zawodników w całej Polsce w ostatnim czasie bardzo wzrósł.

Kolejne ważne zawody zostaną rozegrane 25-26.10.2019 w Głogowie. Finał Mistrzostw Polski odbędzie się 15-16.11.2019 w Krakowie.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.