Sukcesy zielonogórskich lekkoatletów w hali

W Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów (18-19) i Juniorów Młodszych (16-17) w lekkiej atletyce. Rewelacyjnie wypadli zawodnicy z ZLKL Zielona Góra. W zawodach wystartowało ich czworo i każdy z nich wraca z medalem.

18-letni DAWID KAPAŁA, podopieczny trenera Sławomira Landyszkowskiego triumfował w rywalizacji juniorów w biegu na 400 metrów. Utalentowany uczeń VII LO Zielona Góra poprawił swój rekord życiowy rezultatem 48,42 sek.

Jak zwykle nie zawiodły wychowanki trenera Remigiusza Wierzbickiego. Po raz kolejny wywalczyły na imprezie mistrzowskiej medale. AGNIESZKA STACHOWIAK w rywalizacji juniorek na 3000 metrów czasem 10.02,04 poprawiła swój rekord życiowy i wywalczyła srebrny medal w kategorii juniorek. Jej koleżanka szkolna z LO Świebodzin, IGA JASTRZĘBSKA w biegu na 2000 metrów była trzecia  - 6.41,56. Również brązowy medal zdobył PAWEŁ PUCZKO (VII LO Zielona Góra) w skoku o tyczce. Podopieczny trenera Mariusza Żurowskiego pokonał poprzeczkę na wysokości 4,00m.

Jerzy Walczak, kierownik wyszkolenia ZLKL Zielona Góra: Start naszej ekipy był nad wyraz udany. Skuteczność 100% to w sporcie rzadkość. Pojechało 4 zawodników, wystartowało w 4 konkurencjach i zdobyli 4 medale. Brawo zawodnicy! Brawo trenerzy! Oby tak było w sezonie letnim.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.