Michalina Kwaśniewska w czołówce na Halowych MP Seniorów w lekkiej atletyce

24 Lut 2015

W Toruniu odbyły się 59 Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. W imprezie stojącej na wysokim poziomie sportowym wystartowała "jedynaczka" z ZLKL Zielona Góra, MICHALINA KWAŚNIEWSKA. Podopieczna trenera Jerzego Walczaka w skoku wzwyż potwierdziła przynależność do czołówki krajowej. Wywalczyła IV miejsce. Uzyskała dobry wynik 179 cm.

Trener Jerzy Walczak: Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Medalistki wywalczyły awans na marcowe Halowe Mistrzostwa Europy w Pradze. Michalina zajęła bardzo dobre miejsce. Uzyskała dobry rezultat, choć oboje liczyliśmy na pokonanie wyższej wysokości. Przygotowania do tego sezonu halowego były bardzo trudne. Hala lekkoatletyczna w Zielonej Górze jest w przebudowie. Wszystkie treningi były realizowane w sali sportowej VII LO, gdzie nie ma możliwości pełnej realizacji treningu technicznego. Mimo tego Michalina startując 4-krotnie w krótkim sezonie halowym uzyskała wyniki w przedziale 1,79 - 1,80m., najlepsze w dotychczasowej historii jej startów w hali. Przypomnę, że jej rekord życiowy ze stadionu to 183cm. Jestem pełen uznania dla zawodniczki za jej zaangażowanie i determinację. To dobry prognostyk przed sezonem letnim, który rusza w maju.

(na fotografii M.Kwaśniewska i trener J.Walczak)

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele