Zielonogórscy lekkoatleci U-20 z sukcesami na Mistrzostwach Polski

W Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów U-20. Startowali zawodnicy 18-19-letni. Nie zawiodła grupka zielonogórskich lekkoatletów. Reprezentanci ZLKL Zielona Góra wywalczyli 1 medal i szereg lokat punktowanych.

Brązowy medal wywalczył Norbert BOGUCKI w biegu na 2000m. z przeszkodami. Wychowanek trenera Tomasza Hasiowa uzyskał czas 5.59,61. Tuż za podium na pozycji IV-V w skoku o tyczce uplasował się Paweł Puczko (trener Mariusz Żurowski).

Tegoroczny absolwent VII LO Zielona Góra pokonał poprzeczkę na wysokości 4,20 m. Dwa piąte miejsce wywalczył Maciej Wójcik (trener T.Hasiów). Indywidualnie w biegu na 400m. Jego czas – 48,95 sek. oraz
z kolegami: Michałem Puczko, Pawłem Pluskotą i Sebastianem Wróblem w sztafecie 4x400m. – 3.24,51. Oto pozostałe punktowane lokaty zawodników ZLKL Zielona Góra:

XIm. - Magdalena Andrejczuk - tyczka - 2,80 m.
- 4x400m. K (Marta Wołczyńska, Magdalena Andrejczuk, Dominika Szymczak, Iga Jastrzębska) - 4.17,11
XIIm. - Marta Wołczyńska - 400mppł. - 64,96 sek.
- Jagoda Senderek - tyczka - 2,60 m.
- 4x100m. K (Marta Wołczyńska, Magdalena Andrejczuk, Dominika Szymczak, Jagoda Senderek) - 53,82 sek.

XIIIm. - Jagoda Senderek - wzwyż - 1,55 m.
XIVm. - Sebastian Wróbel - 800m. - 1.57,21
XVm. - Iga Jastrzębska - 1500m. - 4.51,94
- 4x100m. M (Michał Puczko, Paweł Puczko, Sebastian Wróbel, Maciej
Wróbel) - 45,10 sek.

Jerzy Walczak (kierownik wyszkolenia ZLKL Zielona Góra): Występ naszych zawodników oceniam jako dobry. Nikt właściwie nie zawiódł. Wszyscy punktowali. Cieszy bardzo dobra postawa podopiecznych trenera Tomasza Hasiowa: Norberta Boguckiego i Macieja Wójcika. Warto nadmienić, że w mistrzostwach wystartowała przedstawicielka innego zielonogórskiego klubu, ULKS Sprinter – Angelika Patelak. W biegu na 100mppł. była XII z czasem 15,17 sek.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.