Michał Skopiński w finale MŚJM U-18 w Kenii

W stolicy Kenii, Nairobi trwają Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych U-18 w lekkiej atletyce. Do reprezentacji Polski został powołany zawodnik ZLKL Zielona Góra Michał SKOPIŃSKI. 17-letni uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze wystąpił w konkursie pchnięcia kulą (5kg).

W eliminacjach uzyskał 10 odległość – 17,86 m. i awansował do fazy finałowej. W finale, niestety „spalił” dwie pierwsze próby. W trzeciej uzyskał 16,80 m., co starczyło do zajęcia XII pozycji w konkursie.

Trener zawodnika, Jerzy Walczak: Wyjazd Michała Skopińskiego i start w barwach biało-czerwonych to duży sukces. Szkoda, że nie zbliżył się do swojego rekordu życiowego (18,93 m.). Ekipa Polski poleciała do Kenii już 4 lipca w calu aklimatyzacji, gdyż Nairobi leży na wysokości ponad 1600 m.npm. Mistrzostwa rozpoczęły się 12 lipca, a Michał startował dzień później. Z nieoficjalnych „przecieków” z naszego obozu wynika, że był bardzo poważny problem w realizacji szkolenia w ostatnich dniach przed startem. To miało zapewne wpływ na wyniki zawodników. Warto wspomnieć, że do finału nie awansował Kornel Warszawski, który poleciał na MŚJM z życiówką 19,33 m.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele