Rekord województwa Michała Skopińskiego

Lubuscy lekkoatleci startowali w mitingu ogólnopolskim w Poznaniu. Były to ostatnie zawody przed Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych U-18 (Warszawa, 04-06.08.2017.) W imprezie startowali również młodzicy i juniorzy.

Widoczni byli zawodnicy ZLKL Zielona Góra. Ozdobą mitingu był występ naszego zawodnika Michała SKOPIŃSKIEGO. Wychowanek trenera Jerzego Walczaka posłał kulę 5kg na odległość 19,20 m. Jest to jego nowy rekord życiowy oraz nowy rekord woj. lubuskiego w tej kategorii wiekowej.

Oto wyniki pozostałych Lubuszan:
I miejsca:
- Alicja Pawluk - tyczka - 2,80m.
- Jakub Mott - 110mppł. młodz. - 15,77 sek
- Krzysztof Puczko - tyczka - 3,80m.
- Nina Chmielewska - 100mppł. młodz. - 16,48 sek

II miejsce

- Oskar Der - 110mppł. młodz. - 15,92 sek
- Paweł Nowak - kula jun. 6kg - 13,38m.

III miejsca:
- Marta Bryszewska - tyczka - 2,60m.
- Łukasz Nadziejko - tyczka - 3,40m.

Warto zauważyć udany występ młodzika Dominika Bartczaka. 15-latek przebiegł 100m. w czasie 11,85 sek. i uzyskał wynik 39,38 sek.
w rywalizacji na 300m.

Trener Jerzy Walczak: Cieszy, że forma naszych zawodników rośnie.W Warszawie wystartuje 10 naszych juniorów młodszych. Głównym kandydatem do zdobycia medalu jest Michał Skopiński. Jako trener zawodnika uważam, że jest szansa. Należy jednak pamiętać, że z rewelacyjnym rezultatem 19,20 m. Michał jest dopiero trzeci w rankingu. Poziom w tej konkurencji jest piekielnie wysoki. Wierzę w sukces swojego wychowanka.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele