Zielonogórscy juniorzy startowali w MPJ U-20 w lekkiej atletyce

We Włocławku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów U-20 w lekkiej atletyce. Startowali zawodnicy 18-19-letni. Większość konkurencji przeprowadzono przy intensywnie padającym deszczu i niskiej temperaturze powietrza, co miało wielki wpływ na osiągane wyniki.

Zielonogórzanie walczyli z przeciwnikami, deszczem i własnymi słabościami. Medali nie zdobyli. Zawiedli faworyci. Zawodnicy ZLKL Zielona Góra mieli dwie realne szanse na medal. Dominik Kowalski zajmował IV miejsce w skoku wzwyż w rankingu PZLA. W zawodach w bardzo trudnych warunkach uzyskał tylko 1,94 m. Uplasował się na VIII pozycji. Jeszcze gorzej wypadł kulomiot Michał Skopiński. Miał trzeci wynik w rankingu. Przez kwalifikacje przeszedł jak burza. Osiągnął druga odległość eliminacji – 16,51 m. W fazie finałowej zawiódł całkowicie. Nie zaliczył żadnej odległości i został sklasyfikowany na XII miejscu.

Najbardziej wygranym ekipy ZLKL okazał się FILIP NISIEWICZ. Wychowanek trenera Jerzego Walczaka pojechał na mistrzostwa z XVIII wynikiem w rankingu (6,68m.) W eliminacjach pobił „życiówkę” – 6,84 m. W finale uzyskał wynik 6,76 m. i wywalczył VII miejsce. Brawa za postęp!

Ponadto punkty dla klubu wywalczyli:
X miejsca:
- Jagoda SENDEREK – wzwyż – 1,55 m.

XIII miejsca:
- Aleksandra DOBROWOLSKA – młot 4 kg – 42,57 m.

XVI miejsca:

- Norbert BOGUCKI – 2000m.prz. – 6,39,98
- Jagoda Sendrek – tyczka – 2,40 m.
- Michał SKOPIŃSKI - dysk 1,75 kg – 38,75 m.

Jedyny reprezentant ULKS Sprinter Zielona Góra, Piotr ŻAK skoczył o tyczce 4,00 m. i zajął X miejsce.

Więcej w tej kategorii: « Medale na lekkoatletycznych AMP!

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.