Michalina Kwaśniewska mistrzynią Polski!

22 Lip 2018

W Lublinie odbyły się 94. Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. Wielki sukces odniosła zawodniczka ZLKL Zielona Góra, MICHALINA KWAŚNIEWSKA. Podopieczna trenera Jerzego Walczaka została mistrzynią Polski w skoku wzwyż. Pokonała poprzeczkę na wysokości 1,84 m., co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów to największe sportowe osiągnięcie utalentowanej skoczkini.

W finale na VII miejscu w rzucie dyskiem uplasowała się inna zielonogórska zawodniczka, Karolina Sygutowska (tr. J.Walczak) osiągając odległość 49,28 m.

Michalina Kwaśniewska (mistrzyni Polski):
W czasie konkursu nie wiedziałam, która jestem. Skupiłam się tylko na tym, aby oddać kolejny dobry skok. Po konkursie zaczęli do mnie podchodzić i gratulować, a ja nie wiedziałam czego. Dopiero później dowiedziałam się, że wygrałam.

Jerzy Walczak (trener ZLKL Zielona Góra):

Z powodu oszczędności obie moje podopieczne, Michalina Kwaśniewska i Karolina Sygutowska pojechały na mistrzostwa beze mnie. Obie przed zawodami plasowali się na VIII pozycjach w rankingach PZLA. Świetnie na skoczni radziła sobie w skoku wzwyż Michalina Kwaśniewska. Wykorzystała swoje doświadczenie i, co mnie jako szkoleniowca bardzo cieszy, dobre przygotowanie do imprezy. Brawo! Karolina Sygutowska potwierdziła swoją pozycję w krajowej stawce. Do pozycji medalowych jeszcze trochę brakuje, ale jest to bodziec do dalszej pracy.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.