Lekkoatleci ZLKL Zielona Góra na Igrzyskach LZS

W Siedlcach odbyły się finał centralny XXI Ogólnopolskich Igrzysk LZS w lekkiej atletyce. W zawodach startowała grupka zawodników ZLKL Zielona Góra.

Nasi zawodnicy nie zawiedli. Były medale i wysokie lokaty finałowe. 18-letni podopieczny Andrzeja Maciejewskiego, Dominik KOWALSKI w konkursie skoku wzwyż juniorów U-20 pokonał poprzeczkę na wysokości 1,95 m. i wywalczył srebrny medal. Również srebrny krążek, i również w skoku wzwyż zdobył w kategorii juniorów młodszych U-18, 16-letni Jakub KLIMIUK . Zawodnik trenera Edwarda Czernika uzyskał wysokość 1,85 m. Ustanowił swój rekord życiowy.

Ponadto dwoje zawodników uplasowało się tuż za podium zajmując czwarte lokaty: Alicja Sobczak w skoku wzwyż  juniorek młodszych U-18 z wynikiem 1,50 m. oraz Krzysztof Wyrwas w skoku w dal juniorów młodszych U-18 osiągając odległość 6,29 m. (rekord życiowy). W tej samej konkurencji na VIII pozycji został sklasyfikowany Mateusz Pędziński – 5,40 m.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.