Finał Kobiet w Pięcioboju: Na brak emocji nie można narzekać

Dziś w Drzonkowie mogliśmy oglądać imponującą walkę o miejsca na podium IV Pucharu Świata w Pięcioboju Nowoczesnym. 36 zawodniczek pokazało na co je stać.

Jazda konna obfitowała w wiele zwrotów akcji. Francuzka Elodie Cloovel po upadku z konia została zabrana do szpitala, ale już wiemy, że jej zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W konkurencji łączonej Włoszka Alice Sotero utrzymała prowadzenie uzyskane w pływaniu, szermierce oraz na parkourze i zajęła 1. miejsce. Niepodziewanie 2. była Laura Asadauskaite z Litwy, która przed commbined zajmowała 17. pozycję i notowała 56 sekund straty do liderki. Brązowy medal wywalczyła Turczynka Ilke Ozyuksel. Warto dodać, że ta zawodniczka po trzech konkurencjach była 19, a jej strata do pierwszego miejsca to 1.01. Laura i Ilke pokazały, że w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych.

Po konkurencji łączonej do pokazowych zmagań Cross Country Laser przystąpiło 15 sztafet mix. W tym sportowym eksperymencie najelpsi okazali sie rosjanie Anstasiya Vasilyeva i Serge Baranov. Wyprzedzili oni parę Bialorusinów i reprezentację Rosji II.

Jutro finały mężczyzn. Do zobaczenia w Drzonkowie.