baner opel 09-2019 1130x90px

Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w pięcioboju (wyniki)

19 Cze 2017

W miniony weekend w Drzonkowie rylizowali pięcioboiści. Seniorzy oraz młodzieżowcy walczyli o tytuł mistrza Polski. 

W pierwszym dniu w szranki stanęły kobiety. Nową mistrzynią Polski została Anna Maliszewska z UKS Żoliborz Warszawa, drugie miejsce zajęła Oktawia Nowacka z St PP CWKS Legia Warszawa, a trzecie Eliska Pribylova z Czech. Natalia Dominiak z ZKS Drzonków zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach Polski seniorów.

W kategorii open młodzieżowców U24 najlepszą okazała się Eliska Pribylova z Czech, miejsce drugie zajęła Natalia Dominiak z ZKS Drzonków, a trzecia Marta Kobecka z UKS Kapry Armexim Pruszków. W mistrzostwach Polski pierwsza była Dominiak, druga Kobecka, a trzecia Magda Klemczyńska z ZKS Drzonków.

Wśród kobiet w kategorii U21 pierwsza była Natalia Dominiak z ZKS Drzonków, druga Barbora Ciprova, a trzecia Aranka Chalupnikova, obie z Czech. W mistrzostwach Polski pierwsze miejsce zajęła Dominiak, druga była Magda Klemczyńska z ZKS Drzonków, a trzecia Dominika Karolak z UKS Dwójka Tczew.+

W drugim dniu Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców U24 i U22 w pięcioboju nowoczesnym rozgrywanym w Drzonkowie rywalizowali mężczyźni. Łukasz Gutkowski z UKS G-8 Bielany Warszawa został nowym mistrzem Polski seniorów,miejsce drugie zajął jego klubowy kolega Jarosław Świderski, a trzeci był Szymon Staśkiewicz z ZKS Drzonków. W kategorii open na pierwszych dwóch miejscach uplasowali się zawodnicy z Niemiec Fabian Liebig i Alexander Nobis, a trzeci był Gutkowski.

W kategorii młodzieżowców U24 zwyciężył Łukasz Gutkowski z UKS G-8 Bielany Warszawa, drugie miejsce zajął Daniel Ławrynowicz z St PP CWKS Legia Warszawa, a trzecie Sebastian Stasiak z UKS Żoliborz Warszawa. W kategorii open wygrał Niemiec Fabian Liebig, drugi był Gutkowski z UKS G-8 Bielany Warszawa, a trzecie Gergo Bruckmann z Węgier.

Młodzieżowym mistrzem Polski do lat 21 (U22)został Łukasz Gutkowski, pierwszym wicemistrzem został Daniel Ławrynowicz, a drugim wicemistrzem Paweł Dąbrowski z ZKS Drzonków. W kategorii open wygrał Gutkowski przed Markiem Gryczem z Czech i Danielem Ławrynowiczem.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele