Druga edycja pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym (wyniki)

01 Kwi 2018

W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie zakończyła się druga edycja Pucharu Polski w pięcioboju nowoczesnym kobiet i mężczyzn. W imprezie wzięło udział 44 zawodniczki i 60 zawodników z dziewięciu krajów oraz z 10 polskich klubów.

Wśród kobiet po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się aktualna mistrzyni olimpijska Chloe Esposito z Australii, która wyprzedziła na mecie o 22 sekundy Białorusinkę Volha Silkinę. Miejsce trzecie zajęła Niemka Rebecca Langher.

W klasyfikacji mężczyzn mężczyzn zwyciężył Alexander Savkin z Rosji. Drugie miejsce zajął Oleksandr Tovkai z Ukrainy, a trzecie Węgier Bence Kardos.