baner opel 09-2019 1130x90px

Mistrzostwa Polski Seniorów w pięcioboju nowoczesnym (wyniki)

04 Cze 2018

Anna Maliszewska została mistrzynią Polski seniorek w pięcioboju nowoczesnym. Na zawodach w Drzonkowie zajęła też drugie miejsce w kategorii open, przegrywając z Gwatemalką Sofią Cabrerą. W kategorii do lat 23 triumfowała Marta Kobecka, a wśród zawodniczek do lat 21 najlepsza była Natalia Dominiak.

W pływaniu najszybsza była Australijka Marina Carrier – z czasem 2:18,52 wyprzedziła najlepszą z Polek, Martę Kobecką (2:19,62), a także Irlandkę Eilidh Prise (2:20,69). W klasyfikacji mistrzostw Polski na kolejnych pozycjach uplasowały się Julia Dąbrowska (2:22,52 – czwarta w klasyfikacji open) i Anna Maliszewska (2:23,93 – szósta w open).

Na szermierczej planszy najlepiej spisała się Gwatemalka Sofia Cabrera, która wygrała 30 pojedynków i dzięki temu objęła prowadzenie w klasyfikacji łącznej. Po 28 zwycięstw na swoje konto zapisały Anna Maliszewska i Czeszka Michaela Hajdukova.

Jako kolejną rozegrano kombinację. Gwatemalka startowała do niej jedenaście sekund przed Maliszewską i trzynaście przed Kobecką. Kolejność na pierwszych dwóch pozycjach się nie zmieniła, natomiast na trzecie miejsce awansowała Carrier.

W jeździe konnej większość zawodniczek zaliczyła czysty przejazd, w związku z czym klasyfikacja nie zmieniła się – kategorię open wygrała Cabrera przed Maliszewską, która obroniła tytuł mistrzyni Polski, oraz Carrier. Srebro mistrzostw Polski i zarazem swój pierwszy seniorski medal wywalczyła czwarta w kategorii open Marta Kobecka, natomiast brąz, podobnie jak przed rokiem, trafił do Natalii Dominiak. Kobecka równocześnie zakończyła zmagania krajowe w kategorii młodzieżowca ze złotem mistrzostw Polski, wyprzedzając Dominiak i Julię Dąbrowską. Dominiak z kolei zdobyła złoto w kategorii do lat 21 przed Dąbrowską i Dominiką Karolak.

Wśród mężczyzn ​ ​ mistrzem Polski w pięcioboju nowoczesnym został ​ Sebastian Stasiak . W kategorii open przegrał z Janem Kufem. Na podium MP uplasowali się też najlepsi młodzieżowcy – Daniel Ławrynowicz i Łukasz Gutkowski.

Męskie zawody rozpoczęły się razem z żeńskimi w sobotę rano pływaniem. W tej konkurencji najlepszy okazał się Gustav Gustenau – Austriak uzyskał czas 2:01,16, o 0,75 s wyprzedzając Sebastiana Stasiaka. Trzeci był Francuz Gabriel Cianelli z wynikiem 2:03,17.

Szermierkę wygrał Czech Jan Kuf, który pokonał na planszy 26 rywali. Po 24 zwycięstwa odnotowali Niemiec Fabian Liebig i Szwed Daniel Steinbock. Kuf objął też prowadzenie w klasyfikacji łącznej, wyprzedzając Gustenau i Stasiaka, którze wygrali po 23 pojedynki.

Do biegu Czech startował pięć sekund przed Austriakiem i sześć przed Polakiem. Gustenau spadł za Stasiaka, a obu ich wyprzedził Liebig, jednak Niemiec nie liczył się w walce o trofea, gdyż nie zdecydował się na start w jeździe konnej.

W ostatniej konkurencji Kuf przypieczętował swoje zwycięstwo czystym przejazdem. Stasiak pomimo dwóch zrzutek zachował prowadzenie wśród Polaków i został mistrzem Polski seniorów, wyprzedzając Daniela Ławrynowicza i Łukasza Gutkowskiego. Ci zawodnicy zajęli też pierwsze dwa miejsca w kategoriach do lat 23 i 21, w których brązowy medal zdobył Kamil Kasperczak.

​Jako ostatnie rozegrane zostały sztefety mieszane. Zwyciężyła sztafeta z Gwatemalii w składzie FERNANDEZ Charles, BRAND Isabel, druga była sztefeta ZKS Drzonków w składzie Natalia Dominiak, Szymon Staśkiewicz, a trzecia sztafeta z Gwatemali w składzie JORGE Imeri, DIEGUEZ Ximena.

Pobierz załącznik:

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele