Grand Prix - Pucharu Polski w pływaniu: Rewelacyjny Sebastian Szczepański! Wyróżniony

23 Lis 2015

Z rekordową obsadą 656 pływaczek i pływaków ze 113 klubów rozegrano na basenie "Termy Maltańskie" w Poznaniu zawody Grand Prix - Pucharu Polski, będące jednocześnie kwalifikacjami do mistrzostw Europy seniorów na krótkim basenie, które w dniach 2-6 grudnia br. odbędą się w Natanya (Izrael).

Rewelacyjną wręcz formę prezentuje zielonogórzanin Sebastian Szczepański. W sobotnim bloku przedpołudniowym reprezentant Kornera nie dał szans rywalom na 200 m dowolnym, zdecydowanie zwyciężając w świetnym czasie 1.44,71 s. To ósmy w tym roku wynik w Europie oraz trzeci rezultat w historii polskiego pływania.
Szczepański wyprzedził Kacpra Majchrzaka (Warta Poznań) 1.45,32 s oraz Pawła Korzeniowskiego (AZS AWF Warszawa) 1.47,28 s.

Jeszcze lepiej zielonogórski pływak spisał się w sobotnim bloku popołudniowym, demolując wręcz rywali na 50 m dowolnym. Nasz zawodnik wygrał 50 m dowolnym z rezultatem 21,40 s przed Radosławem Kawęckim (AZS AWF Warszawa) i Filipem Wypychem (AZS UŁ-PŁ Łódż) - obaj uzyskali 22,31 s. Rezultat zawodnika Kornera to czwarty w tym sezonie wynik w Europie, a także drugi w historii polskiego pływania.

Sebastian Szczepański już został powołany do reprezentacji kraju na mistrzostwa w Izraelu.

W drugim, ostatnim dniu zawodów Grand Prix - Pucharu Polski w Poznaniu, rewelacyjny w sobotę Sebastian Szczepański (Korner Zielona Zielona Góra) popłynął na swoim koronnym dystansie 100 m stylem dowolnym. Zielonogórzanin spisał się znakomicie, wygrywając w czasie 46,79 s, wyprzedzając Kacpra Majchrzaka (Warta Poznań) 48,02 s oraz Jana Hołuba (Śląsk Wrocław) - 49,71 s.
Czas naszego zawodnika to drugi rezultat w historii polskiego pływania oraz najlepszy w tym sezonie wynik w Europie! Na pozycji lidera zawodnik Kornera zmienił Francuza Florenta Manaudou, który przed tygodniem w Compiegne uzyskał 46,93 s.

Szczepański zwyciężył także w klasyfikacji generalnej imprezy. W punktacji za 3 najlepsze starty uzyskał 2588 pkt. wyprzedzając Radosława Kawęckiego (AZS AWF Warszawa) - 2532 pkt, Kacpra Majchrzaka (Warta Poznań) - 2413 pkt. oraz Pawła Korzeniowskiego (AZS AWF Warszawa) - 2385 pkt.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele