baner opel 06-2019 1130x90px

ME seniorów w pływaniu: Polacy tuż za podium

19 Sie 2014

W finalach pierwszego dnia mistrzostw Europy seniorów na basenie 50-metrowym rozgrywanych w Berlinie, Polska reprezentowana była tylko przez sztafetę 4 x 100 m dowolnym. Trzecie miejsce w eliminacjach z nowym rekordem kraju rozbudziło nadzieje medalowe, jednak rzeczywistość okazała się mniej pomyślna.

 

Wyprzedzeni rano przez Polaków Francuzi w połowie zmienili skład i nie tylko wyprzedzili naszą czwórkę, lecz także wszystkie pozostałe ekipy, zwyciążając przed Rosją i Włochami. Nasz zespół, płynący podobnie jak w eliminacjach w składzie: Konrad Czerniak (Wisła Puławy), Kacper Majchrzak (Warta Poznań), Sebastian Szczepański (Korner Zielona Góra) i Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) po raz kolejny (tym razem o 0,68 s) poprawił rekord Polski, uzyskując 3.15,10 s, jednak starczyło to "tylko" na czwarte miejsce.

W półfinałach 100 m grzbietowym 10 miejsce zajął Radosław Kawęcki z rezultatem 54,92 s (ponad sekundę gorzej od rekordu życiowego).

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Ostatnio dodane

Kamerzysta na wesele