Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu (wyniki)

21 Lis 2016

Z rekordowym udziałem prawie 800 zawodniczek i zawodników z 124 klubów rozegrano trzecie w tym roku zawody Grand Prix – Pucharu Polski. Pływalnia "Termy Maltańskie" jest największym tego typu obiektem w kraju, a i tak w szatniach zabrakło szafek.

Impreza była jednocześnie kwalifikacją do reprezentacji na mistrzostwa świata seniorów na krótkim basenie, które w dniach 6-11 grudnia br. odbędą się w Windsor (Kanada). Bardzo wysokie minima wypełniło tylko trzech zawodników: Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim) – 400 i 1500 m dowolnym), Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa) – 100 i 200 m grzbietowym oraz Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice) – 50 m grzbietowym.

Z Lubuszan jako jedyna na podium w kategorii open stanęła 18-letnia Oliwia Gonta (Totis Viribus Świebodzin), druga na 100 m motylkowym. Sporo wysokich pozycji zawodnicy naszego województwa wywalczyli natomiast w kategoriach juniorskich, poprawiając przy okazji gremialnie rekordy życiowe.

Lubuszanie w pierwszych ósemkach zawodów w Poznaniu:

Kategoria open:
2 miejsce – Oliwia Gonta (Totis Viribus Świebodzin) – 100 m motylkowym 1.02,08 s.
5 miejsce – Oliwia Gonta (Totis Viribus) – 50 m motylkowym 27,93 s
6 miejsce – Krzysztof Morawski (TP Zielona Góra) – 200 m grzbietowym 1.58,12 s.
7 miejsce – Szymon Golczyk (TP) – 50 m motylkowym 24,62 s.
7 miejsce – Krzysztof Morawski (TP) – 400 m zmiennym 4.27,23 s.

Kategoria 17-18 lat:
2 miejsce – Oliwia Gonta (Totis Viribus) – 50 m motylkowym 27,93 s.
2 miejsce – Oliwia Gonta (Totis Viribus) – 100 m motylkowym 1.02,08 s.
4 miejsce – Maja Gawlicka (TP) – 800 m dowolnym 9.10,31 s.
4 miejsce – Maja Gawlicka (TP) – 100 m grzbietowym 1.05,70 s.
4 miejsce – Oliwia Gonta (Totis Viribus) – 50 m dowolnym 26,98 s.
8 miejsce – Oliwia Gonta (Totis Viribus) – 100 m dowolnym 58,65 s.
8 miejsce – Maja Gawlicka (TP) – 400 dowolnym 4.29,34 s.

Kategoria 16 lat:
2 miejsce – Michał Miciul (TP) – 200 m grzbietowym 1.59,84 s.
3 miejsce – Michał Miciul (TP) – 100 m grzbietowym 55,43 s.
4 miejsce – Filip Beberok (TP) – 50 m klasycznym 29,13 s.
4 miejsce – Michał Miciul (TP) – 50 m grzbietowym 26,67 s.
4 miejsce – Mateusz Wałcerz (Stilon Gorzów Wlkp.) – 100 m zmiennym 58,83 s.
4 miejsce – Michał Miciul (TP) – 100 m motylkowym 56,08 s.
5 miejsce – Weronika Tomasiak (Słowianka Gorzów Wlkp.) – 200 m motylkowym 2.28,78 s.
5 miejsce – Adam Kuczak (TP) – 400 m zmiennym 4.38,36 s.

5 miejsce – Filip Beberok (TP) – 100 m klasycznym 1.03,85 s.
6 miejsce – Filip Beberok (TP) – 200 m klasycznym 2.23,45 s.
7 miejsce – Rafał Kowalski (Stilon) – 200 m motylkowym 2.12,00 s.
7 miejsce – Mateusz Wałcerz (Stilon) – 50 m motylkowym 26,04 s.
7 miejsce – Adam Kuczak (TP) – 200 m grzbietowym 2.06,66 s.

Kategoria 15 lat:
3 miejsce – Wiktoria Skowrońska (Słowianka) – 200 m zmiennym 2.27,59 s.
5 miejsce – Jakub Drozda (Słowianka) – 400 m dowolnym 4.09,99 s.
5 miejsce – Jakub Drozda (Słowianka) – 200 m motylkowym 2.12,25 s.
6 miejsce – Wiktoria Skowrońska (Słowianka) – 50 m motylkowym 30,04 s.
8 miejsce – Wiktoria Skowrońska (Słowianka) – 800 m dowolnym 9.46,74 s.

Kategoria 13-14 lat:
1 miejsce – Jakub Szczepanowski (Słowianka) – 50 m klasycznym 31,60s.
1 miejsce – Jakub Szczepanowski (Słowianka) – 100 m klasycznym 1.08,94 s.
2 miejsce – Aleksandra Kramer (TP) – 50 m klasycznym 33,36 s.
3 miejsce – Aleksandra Kramer (TP) – 100 m zmiennym 1.07,03 s.
4 miejsce – Aleksandra Kramer (TP) – 100 m klasycznym 1.12,27 s.
5 miejsce – Dominik Papis (Słowianka) – 50 m klasycznym 33,04 s.
5 miejsce – Dominik Papis (Słowianka) – 100 m klasycznym 1.11,06 s.
6 miejsce – Jakub Górski (Słowianka) – 100 m klasycznym 1.11,56 s.
6 miejsce – Aleksandra Kramer (TP) – 200 m klasycznym 2.40,95 s.
7 miejsce – Paweł Malinowski (Słowianka) – 100 m klasycznym 1.11,71 s.
7 miejsce – Aleksandra Kramer (TP) – 200 m zmiennym 2.25,45 s.

Sportowa Zgora to nowa jakość informacji. Relacjonujemy, nagrywamy i fotografujemy najciekawsze wydarzenia lokalnego sportu. Jesteśmy też na Facebooku i YouTube.


Kontakt:

Kamerzysta na wesele